افزایش تعداد میلیونرهای بیت کوین ؛ رکوردشکنی آدرس نهنگ ها!

علیرغم کاهش تقریبا ۴۰ درصدی، بسیاری از معیارهای قیمت بیت کوین هم چنان به طور چشمگیری صعودی می‌باشند. تعداد آدرس هایی که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند و تعداد میلیونرهای این ارز دیجیتال هر دو در سال جاری همراه با شاخص های سلامت شبکه نظیر هش ریت افزایش یافته اند.

رکوردشکنی آدرس نهنگ های بیت کوین

تعداد آدرس هایی که دارای بیش از هزار بیت کوین می‌باشند در ماه جاری به بیش از ۲۰۰۰ آدرس رسید.

در سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش چشمگیر آدرس نهنگ هایی بودیم که می‌توانند سازمانی و یا بیانگر هجوم صرافی ها باشند. بکت (Bakkt) احتمالا یکی از این آدرس ها می‌باشد زیرا برای قراردادهای آتی فیزیکی خود باید مقدار زیادی بیت کوین ذخیره کند. افزایش چشمگیر دیگری نیز در دسامبر ۲۰۱۸ شاهد بودیم که در آن زمان، قیمت این کوین به ۳۲۰۰ دلار رسیده بود.

نهنگ ها توانستند طی بازار نزولی سال ۲۰۱۸ تعداد بسیار زیادی بیت کوین جمع آوری کنند و اکنون صرفا به هودل کردن آنها بپردازند. هنگامی که قیمت ها در حال ریزش است، خرید حتی برای معامله کنندگان باتجربه نیز با ریسک و ترس همراه است، اما بازارهای نزولی می‌تواند فرصت های برجسته ای را برای جمع آوری دارایی های کم قیمت ارائه دهند.

افزایش تعداد آدرس هایی که دارای بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین می‌باشند شاهدی بر این موضوع می‌باشد که این روند ادامه می‌یابد و هم چنین می‌تواند بیانگر این نکته باشد که بخش عمده ای از این ارز دیجیتال برتر در اختیار صرافی ها می‌باشد.

۱۲ هزار نفر میلیونر

نموداری که ویلی وو (Willy Woo) منتشر کرده است، نشان می‌دهد که تعداد میلیونرهای برترین ارز دیجیتال فقط ۱۲ هزار نفر از ۳۶ میلیون میلیونر کل جهان می‌باشند.

ویلی وو در توییتر بیان کرد:

  • این نمودار تعداد میلیونرهای بیت کوین را نشان می‌دهد که در حال حاضر ۱۲ هزار نفر می‌باشند.
  • در کل جهان ۳۶ میلیون نفر میلیونر وجود دارند و باید این نکته را در نظر داشت که بیت کوین برای تبدیل شدن به ارز جدید جهانی هنوز در مراحل اولیه قرار دارد.

این تعداد احتمالا با رشد قیمت و پذیرش این ارز افزایش می‌یابد. بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی و فناوری هنوز نوپا می‌باشد.  بنابراین با تکامل برترین ارز دیجیتال، پتانسیل آن برای تبدیل شدن به ارز جهانی افزایش می‌یابد. با احتساب قیمت فعلی، تعداد بیت کوین های لازم برای پیوستن به باشگاه میلیونرها، ۱۲۰ کوین می‌باشد.

رکوردشکنی هش ریت

سلامت شبکه بیت کوین نیز بسیار خوب به نظر می‌رسد. طبق گزارش Bitinfocharts.com هش ریت شبکه این کوین به رکورد ۱۱۰.۱۹ اگزاهش در ثانیه رسیده است. هش ریت سنجشی برای اندازه گیری توان محاسباتی و امنیت شبکه می‌باشد که طی دو سال اخیر با افزایش مستمری همراه بوده است.

دو ماه قبل هش ریت با کاهش ۳۷ درصدی در مدت زمان کم به ۸۰ اگزاهش رسید. اما ماه گذشته برای اولین بار به ۱۰۰ اگزاهش دست یافت و از آن زمان با رشد مستمری همراه بوده است.


منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر