استخراجاخبار بیت کوین

ماینرهای بیت کوین تحت فشار؛ درآمد ماینرها به پایین‌ترین سطح تاریخی رسید

میانگین متحرک ۷ روزه هش‌ریت بیت کوین از هاوینگ، اندکی کاهش یافته و به بیش از ۶۰۰ اگزاهش در ثانیه رسیده است. با این وجود این آمار همچنان از نظر تاریخی بالاست و ماینرها کم‌کم در تنگنا قرار می‌گیرند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، هایپ پروتکل رونز (Runes) قبل از هاوینگ باعث شد، ماینرها به درآمد خوبی برسند و تاثیر ضربه نصف شدن پاداش بلاک را برای این قشر کم‌تر ساخت. اما آنها به تدریج در حال حس کردن فشارهای پس از هاوینگ هستند.

ماینرهای بیت کوین به تدریج فشار را احساس می‌کنند

همچون همیشه، هایپ‌ هر پروژه‌ای برای همیشه ادامه پیدا نمی‌کند. در حالی که تقریبا نیمی از تراکنش‌های بیت‌کوین هنوز بهپروتکل رونز مربوط می‌شود، تعداد تراکنش‌ها به شدت کاهش یافته است. در ۲۳ آوریل (۱۴ اردیبهشت) تقریباً ۸۰۰٬۰۰۰ تراکنش رونز وجود داشت. اما از آن تاریخ، آمار آن زیر ۳۵۰٬۰۰۰ تراکنش باقی مانده است.

کارمزد شبکه بیت کوین در طول هیجان اولیه پیرامون رونز به سطح ناپایداری رسیده بود. میانگین متحرک ۷ روزه میانگین کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین به ۴۰ دلار رسید که بسیار بالاتر از حد معمول بود. این مبلغی نبود که بسیاری از کاربران بخواهند بپردازند. اما با فروکش کردن هیجانات پروتکل رونز، این میانگین به زیر ۱۰ دلار کاهش یافته است.

در حالی که کارمزدهای بالا بر دوش کاربران بیت کوین سنگینی می‌کرد (شاهد کاهش میانگین متحرک ۷ روزه آدرس‌های فعال برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ به زیر ۷۰۰٬۰۰۰ بودیم)، ماینرهای بیت کوین که با نصف شدن پاداش استخراج بلاک مواجه بودند، از این موضوع استقبال کردند.

درآند ماینرهای بیت کوین در ازای هر ترا هش (میانگین متحرک ۷ روزه) - منبع دبلاک
درآمد ماینرهای بیت کوین در ازای هر ترا هش (میانگین متحرک ۷ روزه) – منبع: دبلاک

جهش در کارمزدها درست در زمان انتشار رونز به جلوگیری از تأثیر پاداش ۳.۱۲۵ بیت‌کوین برای هر بلاک کمک کرد. بیش از ۸۰ میلیون دلار در روز پس از هاوینگ، به عنوان کارمزد تراکنش پرداخت شد که به افزایش درآمد ماینرها منجر شد.

اما از آنجایی که اکنون کارمزدها به سطح عادی بازگشته و کل درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش‌ها به کمتر از ۵ میلیون دلار رسیده است، فشار را احساس می‌کنند. 

میانگین متحرک ۷ روزه درآمد ماینرهای بیت‌کوین به ازای هر تراهش در ثانیه (TH/s) به ۰.۰۴۸ دلار کاهش یافته پایین‌ترین رقم تاریخی آن است. در حالی که پاداش ۳.۱۲۵ بیت کوین برای هر بلاک، اکنون بیش از پاداش ۲۵ بیت کوین در سال ۲۰۱۳ ارزش دارد، تعداد ماینرها نیز در شبکه افزایش یافته است و کسب این پاداش را سخت‌تر می‌کند.

در حالی که میانگین متحرک ۷ روزه هش‌ریت بیت کوین از زمان هاوینگ اندکی کاهش یافته و به بیش از ۶۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسیده است، اما همچنان از نظر تاریخی بسیار بالا است. هش‌ریت کلی بیت‌کوین از زمان پیدایش سوای دوره سرکوب چین، اساساً در یک روند صعودی بوده است.

اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد، درآمد ماینرها به ازای هر TH/s بیشتر می‌شود، اما اگر ماینرها شروع به خروج از بازار نکنند، بعید است که شاهد سطوح درآمد آن‌ها مثل گذشته باشیم.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا