اخبار بیت کوین

هش‌ریت و سختی شبکه بیت کوین رکورد زدند

ساعاتی پیش سختی استخراج بیت کوین با ۳.۲۲٪ افزایش به رکورد جدید ۳۹۶.۵ اگزاهش بر ثانیه رسید. همزمان با سختی شبکه، هش ریت بیت کوین نیز اوج جدید ۴۹.۵۵ تریلیون واحد را ثبت کرد.

به گزارش فورکست نیوز، سختی شبکه هر ۲ هفته یک بار و با هدف ثابت نگه‌داشتن میانگین زمان تولید بلاک‌ها تنظیم می‌شود و افزایش آن حاکی از رقابتی‌تر شدن فرآیند استخراج بیت کوین است. در حالی که در دوره تنظیم سختی قبلی در تاریخ ۴ مه (۱۴ اردیبهشت) سختی شبکه ۱.۴۵٪ کاهش یافته بود، این معیار امروز در ارتفاع بلاک ۷۹۰،۲۷۲ به ۴۹.۵۵ تریلیون واحد افزایش یافت و رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

نمودار سختی استخراج شبکه بیت کوین منبع: btc.com
نمودار سختی استخراج شبکه بیت کوین منبع: btc.com

سختی استخراج معمولا زمانی افزایش می‌یابد که ماینرهای بیشتری به بلاکچین بیت کوین وصل می‌شوند و رقابت بر سر استخراج افزایش پیدا می‌کند. ماینرها در ازای اعتبارسنجی و تایید تراکنش‌ها در شبکه، بیت کوین دریافت می‌کنند. سودآوری این دسته از سرمایه‌گذاران ارتباط تنگاتنگی با قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سختی شبکه دارد.

سختی شبکه بیت کوین هر دو هفته یکبار تنظیم می‌شود و به هش ریت بستگی دارد. هش ریت میزان قدرت پردازشی است که ماینرها برای فرآیند استخراج به شبکه اختصاص می‌دهند.

بر اساس داده‌های کوین وارز، هش ریت بیت کوین روز گذشته به ۳۹۶.۵ اگزاهش بر ثانیه افزایش یافته است در حالی که دو هفته قبل در حوالی ۳۵۰.۸ اگزاهش در ثانیه قرار داشت.

نمودار هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز
نمودار هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز

در زمان نگارش این خبر، هر واحد بیت کوین با ۲.۵۴٪ افزایش در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۲۷،۳۷۸ دلار معامله می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا