اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

رکوردشکنی سختی ماینینگ بیت کوین با عرضه اسیک‌های نسل جدید

سختی ماینینگ بیت کوین با ۶ درصد افزایش به رکورد جدیدی دست یافت. این افزایش به دنبال رکوردشکنی ماهانه درآمد ماینرهای بیت کوین به دلیل عرضه اسیک‌های نسل جدید رخ داده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

با سنجش نسبی مقدار منابع مورد نیاز برای استخراج بیت کوین، سختی ماینینگ گفته می‌شود. این مقدار بر اساس میزان توان مصرفی شبکه یا هش ریت، کاهش یا افزایش می‌یابد. بیت کوین طوری برنامه‌ریزی شده است تا سطح سختی ماینینگ آن پس از استخراج هر ۲۰۱۶ بلاک یا تقریبا هر ۲ هفته یکبار، مجددا تنظیم شود تا از نرخ ثابت استخراج بلاک‌ها اطمینان حاصل شود.

سختی ماینینگ بر اساس مقیاس امتیازدهی نسبی سنجیده می‌شود، به طوری که در ابتدای عرضه بیت کوین، مقدار سختی ماينينگ برابر با ۱ بوده است. سختی به نوعی همانند امتیازدهی Google Search عمل می‌کند که طی آن، سیستم امتیازدهی به صورت داخلی است و هیچگونه نقطه مرجع یا واحدی برای اندازه‌گیری آن در خارج از شبکه وجود ندارد.

سختی ماینینگ بیت کوین

به دنبال تنظیم مجدد امروز، سختی ماینینگ کنونی بیت کوین برابر با ۲۳.۱ تریلیون است. طبق اطلاعات BTC.com، این مقدار تقریبا ۶ درصد نسبت به سطح ۲۱.۸ تریلیون دلاری قبلی بیشتر است. میزان سختی کنونی در رتبه دوم سال جاری و رتبه پنجم ۶ سال اخیر قرار می‌گیرد.

تنظیم سختی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیت کوین است، زیرا اطمینان حاصل می‌کند که زمان تولید بلاک‌ها تقریبا ثابت بماند و از کسب هش‌ریت بسیار زیاد توسط ماینرهای بزرگ جلوگیری می‌کند.

عرضه اسیک‌های جدید منجر به افزایش هش‌ریت و سختی ماینینگ شده است

ویت گیبز (Whit Gibbs) مدیرعامل شرکت Compass Mining گفته است که تنظیم سختی اخیر، نکته قابل توجهی است زیرا ممکن است به دلیل عرضه ده‌ها هزار دستگاه جدید باشد.

وی گفت تنظیم اخیر صرفا نمونه‌ای از سیل هش‌ریتی است که در سال ۲۰۲۲ و با عرضه دستگاه‌های جدید وارد شبکه خواهد شد. 

گیبز در این خصوص گفت:

افزایش سختی نسبتا زیاد امروز تعجب‌برانگیز نیست و به نظرم نمونه کوچکی از اتفاقی است که تا پایان سال و در سال ۲۰۲۲ و با ارسال و استفاده از دستگاه‌های جدید رخ خواهد داد. ورود هش‌ریت بسیار زیاد به بازار منجر به ادامه یافتن افزایش سختی ماینینگ بیت کوین خواهد شد و تاثیر آن بر روی قیمت این ارز دیجیتال مشهود خواهد بود.

با افزایش قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاری در ماینینگ نیز روند صعودی چشمگیری داشته است. ماینرهای آمریکای شمالی نظیر Hut 8، Marathon، Blockcap و سایر ماینرها از سال ۲۰۲۱ به عنوان فرصتی برای گسترش ظرفیت عملیاتی خود استفاده کرده‌اند. با فعالسازی این دستگاه‌های جدید، هش‌ریت و سختی ماینینگ بیت کوین همراه با درآمد ماینرها افزایش می‌یابد. گفتنی است درآمد ماینرها در ماه مارس به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا