اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

شوک ناگهانی؛ کاهش ۴۰ درصدی هش ریت شبکه بیت کوین!

هش ریت شبکه بیت کوین در تاریخ ۲۳ سپتامبر، رکورد کاهش ۴۰ درصدی را به جای گذاشت و به شبکه شوک ناگهانی وارد کرد.

اطلاعاتی که در سایت Coin.dance و سایر منابع بیان شده است نشان می‌دهد که در تاریخ مذکور هش ریت شبکه از ۹۸,۰۰۰,۰۰۰ به ۵۷,۷۰۰,۰۰۰ تراهش در ثانیه کاهش یافت.

دلیل کاهش شدید هش ریت هم چنان نامعلوم است

تاکنون دلیل کاهش شدید و ناگهانی هش ریت مشخص نشده است و با در نظر گرفتن اینکه تابستان اخیر شاهد رکوردشکنی هش ریت شبکه بودیم، این موضوع بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.

کمتر از یک هفته قبل کوین تلگراف گزارش داد که هش ریت شبکه بیت کوین توانسته است رکورد ۱۰۲ کوینتیلیون هش را پشت سر بگذارد.

همانطور که می‌دانید هش ریت ارز دیجیتال (که به آن توان محاسباتی یا هشینگ نیز می‌گویند) پارامتری است که میزان محاسباتی که شبکه می‌تواند در یک ثانیه انجام بدهد را بیان می‌کند.

هرچه هش ریت بیشتر باشد به معنای آن است که رقابت بیشتری بین ماینرها برای تایید بلاک های جدید وجود دارد. بیشتر بودن هش ریت هم چنین به معنای افزایش منابع مورد نیاز برای انجام حمله ۵۱ درصد و در نتیجه ایمن تر شدن شبکه می‌باشد. در حال حاضر هش ریت شبکه بیت کوین تا حدودی بازیابی شده و به ۸۸,۳۰۰,۰۰۰ تراهش در ثانیه رسیده است، هرچند هم چنان کمتر از رکورد قبلی می‌باشد.

در تابستان اخیر، تحلیلگران ارز دیجیتال اذعان داشته اند که رکوردشکنی شبکه در خصوص هش ریت یک اندیکاتور صعودی برای عملکرد قیمت بیت کوین می‌باشد.

مکس کایزر یکی از سرمایه گذاران بیت کوین در یکی از توییت های خود در ماه آگوست مدعی شد که: قیمت تابعی از هش ریت می‌باشد و نمودار و روند هش ریت نیز به بازار صعودی ۹ ساله خود ادامه خواهد داد.

در ماه نوامبر ۲۰۱۷، بیت کوین شاهد روند نزولی و کاهش ناگهانی ۵۰ درصدی در هش ریت شبکه خود بود که با کند شدن پردازش تراکنش ها، کاهش قیمت و حتی انتقال کوتاه مدت ماینرها به شبکه بیت کوین کش همراه شد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا