مقالات عمومی

آیا زمان مناسب خرید بیت کوین فرا رسیده است؟!

از دیدگاه تاریخی، سودآور ترین استراتژی در تجارت بیت کوین خرید این ارز دیجیتال در زمانی است که روندی نزولی را تجربه می کند. به این معنی که وقتی قیمت این کوین به شدت کاهش می یابد، بیت کوین خریداری کنید، آن را نگه دارید و بعدا وقتی که قیمت افزایش یافت، آن را بفروشید.

 ارزش بازار بیت کوین پس از ۱۳ ماه روند کاهشی امروز در پایین ترین حد خود یعنی ۹۳ میلیارد دلار است و قیمت آن در حدود ۴۶۰۰ دلار است که البته برخی از تحلیلگران کاهش قیمت این ارز دیجیتال را تا مرز ۳۰۰۰ دلار نیز پیش بینی کرده اند. این تحلیلگران نیز معتقدند که این سقوط قیمت مقدمه ای برای آغاز بازار افزایشی بیت کوین است. بر هیچ کس روشن نیست که چرا کل بازار کریپتو در چند ماه اخیر ضربات زیادی را متحمل شده است، اما قطعا قوانین دست و پاگیر دولت نقش مهمی در این اتفاق ایفا کرده است.

فصل خرید آغاز شد

بیت کوین تقریبا نیمی از سرمایه و ارزش بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد. اگر قیمت بیت کوین همچنان به روند کاهشی خود ادامه دهد، در نهایت به یک بحران تبدیل خواهد شد که ارزش این کوین حتی ممکن است کاهش بیشتری را تجربه کند. اگر این اتفاق نیفتاد، آنچه که ما شاهد آن هستیم، قطعا یک شیب قیمتی است. در هر دو مورد، تاریخ نشان داده که خرید بیت کوین در زمان کاهش ارزش این ارز دیجیتال، یک استراتژی جامع برای آغاز روندی افزایشی در آینده است.

زمان مناسب خرید برای یک فرد می تواند امری دشوار باشد. هدف از بیان این مطالب ایجاد “ترس از دست رفتن” یا در اصطلاح FOMO نیست، اما در عین حال، با توجه به بازار پر نوسان و ناپایدار کریپتو به طور دقیق نمی توان در رابطه با مدت زمان مناسب خرید و به تعبیری دیگر زمان بندی دقیق فصل خرید سخن گفت.

بسیاری معتقدند که بیت کوین به دلیل تورم ایجاد شده به علت پاداش های ماینینگ و نوساناتی که ماحصل این اتفاق است، هنوز هم در مرحله کشف قیمت و ارزش واقعی خود است. اگر چه احتمالا چنین ادعایی صحت نخواهد داشت و قیمت واقعی بیت کوین تا زمانی که تمام پاداش و جایزه بلاک ها پایان نیابد مشخص نخواهد شد، اما این مطلب نیز حائز اهمیت است که بازارهای سطح پایین به دلیل معرفی روزانه کوین های تازه استخراج شده، وضعیت بدتری را تجربه خواهند کرد.

با این حال هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، اما برای کسانی که به دنبال فرصتی برای وارد شدن به بازار کریپتو هستند چنین وضعیتی همانند خرید کوین ها با تخفیف است و آنها می توانند براساس این بازار برای آینده سرمایه گذاری خود برنامه ریزی، هدف گذاری و مطابق با آن فعالیت کنند.

به نظر شما حالا زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا