اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین؛ تلاش بیت کوین برای بازگشت به کانال ۹۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین از ابتدای ماه جاری که تلاش زیادی برای بازیابی قیمت ۹۰۰۰ دلار انجام داده است، شاهد اندکی کاهش بود اما قیمت این ارز دیجیتال هم اکنون بین ۸۶۶۲ الی ۸۹۴۶ دلار قرار دارد. بیت کوین در صدد بازیابی قیمت ۹۰۰۰ دلار است اما دائما به قیمت ۸۹۶۹ دلار برمی‌گردد.

نمودار ارزش کل بازار ارز دیجیتال نشان می‌دهد که حجم معاملات خرید کاهش یافته است و در عین حال در حال بازیابی از شرایط وخیم هفته گذشته است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به سطح حمایتی ۲۳۶.۹ میلیارد دلار دست یافته است و در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد.

در این مدت، به نظر می‌رسد سرمایه گذاران هم چنان منتظر هستند و این موضوع را بررسی می‌کنند که آیا شیوع ویروس کرونا به تاثیر منفی خود بر بازارهای جهانی ادامه خواهد داد یا خیر.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین در حال به دست آوردن سطح حمایتی بر روی گره حجم معاملات بالای اندیکاتور VPVR در قیمت ۸۶۷۰ الی ۸۸۵۳ دلار است و معامله کنندگان در حال تلاش برای حفظ قیمت بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه هستند.

قیمت ۸۴۰۰ دلار مطابق با میانگین متحرک ۱۲۸ روزه و سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصد است و به عنوان سطح حمایتی قوی عمل می‌کند. بنابراین اگر معامله کنندگان میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را از دست بدهند، به دنبال حفظ قیمت ۸۴۰۰ دلار برای جهش بعدی می‌باشند.

اگرچه قیمت ۸۶۷۰ دلار به عنوان سطح حمایتی عمل می‌کند، اما قیمت ۸۹۶۶ دلار سطحی است که بیت کوین در تلاش برای عبور از آن است. اما اگر قیمت بیت کوین بتواند از این سطح عبور کند، افزایش قیمت به ۹۱۵۰ دلار امکان پذیر می‌شود. این شرایط باعث می‌شود که قیمت به بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه اندیکاتور باند بولینگر برسد. اما این نکته نیز قابل ذکر است که نرسیدن به قیمت ۹۱۵۰ دلار باعث کامل شدن شانه سمت راست الگوی سر و شانه در بازه زمانی روزانه خواهد شد و برگشت قیمت به میانگین متحرک ۲۰۰روزه (۸۷۲۰ دلار) و میانگین متحرک ۱۲۸ روزه (۸۴۴۴ دلار) را محتمل می‌کند.

در بازه زمانی ۴ ساعته، می‌توان مشاهده کرد که افزایش حجم معاملات منجر به عبور قیمت از خط روند پرچم صعودی شده است و می‌توان به ادامه روند صعودی به قیمت ۹۱۴۰ و ۹۳۸۲ دلار امید داشت.

حتی تبدیل شدن قیمت ۸۹۶۶ دلار به سطح حمایتی جدید نیز نشانه نویدبخشی است. هنوز زود است که همگرایی اندیکاتور MACD و خط سیگنال در تاریخ ۲۸ فوریه را یک روند برگشتی صعودی در نظر بگیریم، زیرا قیمت بیت کوین هم‌چنان روند پایین تری نسبت به روند MACD و RSI داشته است.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین در صدد عبور از ۸۹۲۰ دلار و دستیابی به سطح مقاومتی ۸۹۷۷ دلار است. اگر حجم معاملات شرایط را امکان پذیر سازد، معامله کنندگان به دنبال قیمت ۹۱۴۰ دلار و پس از آن قیمت ۹۳۰۶ دلار هستند. تبدیل سطح ۹۳۰۰ دلار به سطح حمایتی، احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۹۵۰۰ دلار را افزایش خواهد داد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا