اخبار خارجی

ریزش قیمت بیت کوین؛ نهنگ‌ها، گپ CME و سطح مقاومتی مهم در پیش روی بیت کوین

قیمت بیت کوین در کمتر از ۲ روز تا ۶ درصد کاهش یافت و به نظر می‌رسد ۳ عامل اصلی، دلیل این کاهش قیمت باشند.

قیمت بیت کوین طی ۴۸ ساعت گذشته به طور ناگهانی از ۱۱,۸۲۳ به ۱۱,۱۰۲ دلار کاهش یافت. اگرچه در سطح کلان، بیت کوین هم‌چنان در روند صعودی قرار دارد، اما ۳ عامل مسبب این کاهش قیمت هستند.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

وجود سطح مقاومتی مهم ۱۲,۰۰۰ دلار، کسب سود چندین نهنگ و کاهش قیمت به سطح حمایتی از دلایل کاهش قیمت اخیر هستند.

بیت کوین در محدوده مقاومتی ۱۱,۸۰۰ الی ۱۲,۵۰۰ دلار

از هفته اول آگوست تاکنون، بیت کوین در صدد عبور از محدوده مقاومتی ۱۱,۸۰۰ الی ۱۲,۵۰۰ دلار بوده است. تمام پنج تلاش بیت کوین برای عبور از سطوح قیمت‌ ۱۲,۵۰۰، ۱۲,۰۰۰ و ۱۱,۸۰۰ دلار منجر به اصلاحیه‌های شدید شده‌اند.

یکی از دلایل بالقوه اینکه قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار به عنوان سطح مقاومتی مهم عمل می‌کند این است که در گذشته نیز به عنوان سطح مقاومتی رایجی بوده است. پس از ماه فوریه ۲۰۱۸ و جولای ۲۰۱۹، این سومین بار طی دو سال گذشته است که بیت کوین با این سطح مقاومتی مواجه شده است.

سطوح حمایتی بیت کوین
سطوح حمایتی بیت کوین

یکی از معامله‌کنندگان ناشناس به اسم DonAlt گفته است اگرچه می‌تواند بازگشت قیمت داشته باشد، اما خرس‌ها شرایط بهتری نسبت به گذشته دارند.

مراقب گپ CME‌ باشید

پس از عبور بیت کوین از قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار در ۲۶ جولای، این ارز دیجیتال بالاتر از محدوده حمایتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار باقی مانده است.

با در نظر گرفتن اینکه سطح قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار به سطح حمایتی مهمی برای بیت کوین تبدیل شده است، احتمال کاهش قیمت به سطح حمایتی وجود دارد.

ویلی وو تحلیلگر ارز دیجیتال نیز خاطرنشان کرده است که کاهش قیمت به کمتر از ۱۰,۹۰۰ دلار می‌تواند منجر به پر شدن گپ CME شود که بر روی ۹۷۰۰ دلار قرار دارد.

وی گفت:

به نظرم کانال قیمتی که در آن قرار داریم حفظ نشود. معمولا قیمت هدف تعیین نمی‌کنم، اما به نظرم اگر سطح قیمت ۱۰,۹۰۰ دلار از دست برود، سطح قیمت ۹۷۰۰ دلار، گپ CME را پر خواهد کرد.

افزایش فشار فروش توسط نهنگ‌ها

طبق گزارش کوین تلگراف، یکی از نهنگ‌ها که در اوایل سال ۲۰۱۸ تعداد ۹۰۰۰ بیت کوین خریداری کرده بود اخیرا با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۲,۰۰۰ دلار به کسب سود پرداخته است. با توجه به قیمت ۱۱,۳۰۰ دلار، ارزش ۹۰۰۰ بیت کوین تقریبا معادل با ۱۰۱.۷ میلیون دلار می‌شود.

بسیاری از نهنگ‌ها به فروش بیت کوین و کسب سود روی آورده‌اند، زیرا سطح قیمت ۱۱,۵۰۰ الی ۱۲,۰۰۰ دلار بسیاری از آنها را در شرایط سربه‌سر یا کسب سود قرار می‌دهد. در تاریخ ۱۶ آگوست، دیوید پول (David Puell) تحلیلگر ارز دیجیتال گفت:

سرانجام نهنگ‌هایی که بیت کوین خود را خرج نکرده‌اند وارد بازی شدند. دو بازیگر در میدان هستند: خریداران برتر که با رسیدن قیمت به سطح ۱۲,۰۰۰ الی ۱۴,۰۰۰ به شرایط سربه‌سر رسیده‌اند و خریداران کنونی که پس از اولین قله قیمت فعال شده‌اند. اصلاح قیمت احتمالا منجر به انباشت بزرگ توسط نهنگ‌ها بر روی سطح قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار خواهد شد.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که اصلاح قیمت امروز ناشی از عدم عبور و کاهش قیمت از سطح مقاومتی، کسب سود توسط نهنگ‌ها و وجود گپ CME بر روی قیمت ۹۷۰۰ دلار بوده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا