اخبار خارجی

نهنگ بیتفینکس عامل کاهش قیمت بیت کوین؛ سود ۱۰ میلیون دلاری در ۵ دقیقه!

اواخر شنبه شب در تاریخ ۱۵ فوریه، قیمت بیت کوین پس از یک روز معاملاتی پر سروصدا که با کاهش ۵.۳۵ درصدی قیمت به ۹۸۵۳ دلار همراه بود، به مدت کمی به کانال ۱۰,۰۰۰ دلار وارد شد. پس از  آنکه بیت کوین نتوانست قیمت بالاتر از ۱۰۳۳۰ دلار را حفظ کند، احتمال روند نزولی آن افزایش یافته است و طی ۴ روز گذشته محدوده قیمت ۱۰,۴۵۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار به عنوان سطح مقاومتی عمل کرده است.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت تحلیلی Skew Analytics، کاهش قیمت ۵.۳۵ درصدی منجر به نقد شدن ۹۰ میلیون دلار وضعیت معاملاتی لوریج شده در بیتمکس شده است.

بازیابی ۱۰ میلیون دلار در ۵ دقیقه توسط نهنگ بیتفینکس

بلافاصله پس از اصلاح قیمت بیت کوین، تحلیلگران حاضر در توییتر شروع به پیش بینی کردند که نهنگ های بیت کوین در این موضوع نقش دارند. بعضی از معامله کنندگان به نهنگ شناخته شده ای به اسم Joe007 به عنوان یکی از عوامل موثر در اصلاحیه قیمت روز شنبه اشاره کردند.

 

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فنی بیتفینکس تصویر زیر را از بیتفینکس منتشر کرد و گفت:

نحوه بازیابی ۱۰ میلیون دلار در ۵ دقیقه.

معامله کننده معروف ارزهای دیجیتال به اسم FilbFilb نیز نمودار فوق را در گروه تلگرام خود منتشر کرد و خاطرنشان ساخت که با حذف دیوار فروش، قیمت بیت کوین کاهش یافته است. وی بیان کرد که Joe007 از دفاتر سفارش اندک استفاده کرده است تا قیمت بیت کوین را به کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار برساند.

او گفت:

به نظر می‌رسد نهنگ بیتفینکس باعث کاهش قیمت شده است.

این اولین باری نیست که این نهنگ ارز دیجیتال در اقدامات معاملاتی منجر به تأثیرگذاری بر کل بازار نقدی نقش داشته است. در ماه دسامبر ۲۰۱۸، Joe007 با یکی از طرفداران دوج کوین شرط بندی کرد و سپس با استفاده از دیوار خرید ۸۰۰ بیت کوینی توانست قیمت این ارز دیجیتال را بر روی ۷۲۰۰ دلار حفظ کند و در نتیجه ۱۰,۰۰۰ توکن دوج کوین ببرد.

مرحله بعد برای بیت کوین چیست؟

اکنون که ابهامات برطرف شده و به نظر می‌رسد که قیمت به ثبات رسیده است، می‌توانیم به بررسی نمودارها بپردازیم تا مرحله بعدی برای بیت کوین چیست و کجاست. کاهش قیمت به کمتر از ۹۹۰۰ دلار، قیمت را از الگوی گوِه صعودی به باند پایینی اندیکاتور باند بولینگر رساند.

بررسی دقیق تر بازه های زمانی ۶ ساعته و روزانه نشان می‌دهد که قیمت ۹۸۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی عمل کرده است و اندیکاتور VPVR حجم معاملات زیادی را درحد فاصل قیمت ۹۸۹۸ الی ۹۷۵۶ دلار را نشان می‌دهد. پایین تر از این سطح، سطح حمایتی ۹۴۰۰ دلار نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصد قرار دارد.

در صورتی که قیمت ۹۴۰۰ دلار نتواند به عنوان سطح حمایتی عمل کند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۸۸۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

پس از چندین هفته روند صعودی چشمگیر که قیمت بیت کوین را از ۶۸۵۳ به ۱۰,۴۹۷ دلار رساند، بسیاری از معامله کنندگان معتقدند که زمان اصلاح قیمت این ارز دیجیتال فرا رسیده است.

برای مثال مایکل ون دوپوپ (Micheal van de Poppe) در روز شنبه نمودار فوق را منتشر کرد و گفت:

بازارهای صعودی اصلاحیه کمی ارائه می‌دهند و معمولا این اصلاحیه سریع رخ می‌دهد. این کاهشی خوب و سریع است. آلتکوین ها نیز عملکرد خوبی نسبت به بیت کوین داشته اند.

با نزدیک شدن به پایان هفته، معامله کنندگان می‌خواهند ببینند که آیا قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار می‌رسد و این سطح را حفظ می‌کند یا خیر و اگر قیمت ۱۰,۱۰۰ الی ۱۰,۳۰۰ از سطح حمایتی به سطح مقاومتی تبدیل نشود باعث خوشحالی آنها خواهد بود.

در حال حاضر، بازه زمانی ۶ ساعته نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در امتداد میانگین متحرک ۵۰ روزه حرکت می‌کند و در صدد افزایش خط روند پایینی الگوی گوِه صعودی است.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی یا RSI از حرکت کند خود بر روی ۳۹ افزایش یافته است. شرایط هیجان انگیز می‌تواند رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار و سپس رسیدن میانگین متحرک باند بولینگر به ۹۲۰۰ دلار است.

اگر قیمت بتواند بالاتر از این میانگین متحرک باقی بماند، به گاوها فرصت می‌دهد تا به سمت بازوی بالایی باند بولینگر بر روی قیمت ۱۰,۵۱۶ حرکت کنند.

بیت کوین تنها ارز دیجیتال نبود که در تاریخ ۱۵ فوریه با اصلاح شدید مواجه شد. با کاهش قیمت بیت کوین به ۹۸۰۰ دلار، درصد کاهش قیمت تعداد زیادی از آلتکوین ها نیز دو رقمی بوده است. آلتکوین ها در حال حاضر کاهش شدیدتری را به نسبت بیت کوین تجربه می کنند. EOS و بیت کوین SV به ترتیب با کاهش بیش از ۱۱ و ۱۰ درصد بیشترین کاهش قیمت را در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر دارند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا