اخبار خارجی

کاهش قیمت بیت کوین در پی ممنوعیت پروازهای اروپا به آمریکا

با کاهش قراردادهای آتی بازار بورس آمریکا به دنبال تعلیق سفرها از اروپا توسط دونالد ترامپ، قیمت بیت کوین ۴ درصد دیگر نیز کاهش یافت.

قیمت بیت کوین به کانال ۷۵۰۰ دلار وارد شد، اما توانست اندکی بازیابی شود. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال برتر ۷۶۲۸ دلار است.

یک روز سخت دیگر برای بازار بورس

ترامپ طی دستور خود، تمام پروازها از اروپا را برای ۳۰ روز ممنوع کرد. چنین اقدام شدیدی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در آمریکا است.

اگرچه ترامپ مشخص کرده است که این محدودیت بر روی کالاها اعمال نمی‌شود، اما قراردادهای آتی داو جونز و S&P 500 هم چنان پس از ورود شاخص های این دو بورس به روند نزولی، در حال کاهش هستند.

در این بین، CME که قراردادهای آتی بیت کوین را از اواخر سال ۲۰۱۷ عرضه کرده است، انتظار دارد که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، معاملات خود را تعطیل کند.

واکنش بیت کوین به ممنوعیت سفرها از مقصد اروپا

علیرغم این باور عموم که بیت کوین ارتباطی با بازار بورس ندارد، اما قیمت این ارز دیجیتال با ریزش شاخص بورس در حال کاهش است. الکس کروگر (Alex Krüger) یکی از اقتصاددانان مدعی است که این ارز دیجیتال در حال حاضر به عنوان یک دارایی دارای ریسک معامله می‌شود.

جان ملاس کیریازی (John Melas-Kyriazi) از شرکت Spark Capital خاطرنشان کرده که بیت کوین بر اساس عملکرد یک ماه اخیر خود نشان داده است که شدیدا با بازار بورس و کالاها مرتبط می‌باشد. وی در توییتر بیان کرد:

بررسی یک ماه گذشته می‌تواند نکته آموزنده ای در این خصوص باشد که چگونه در هنگام ترس با بیت کوین برخورد کرد. بیت کوین شدیدا با کالاها مرتبط است. حداقل در حال حاضر اینطور است.

بنابراین می‌توان گفت که بیت کوین در حال حاضر ضد دوره ای (Counter-cyclical) نیست، اما هنگامی که بانک مرکزی شروع به چاپ پول بیشتر کند شرایط می‌تواند تغییر کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا