ریزش دوباره بیت کوین پس از کاهش قیمت سهام‌ها و شاخص‌های مهم دنیا!

پس از آن که بیت کوین (Bitcoin) طی ۸ روز گذشته در محدوده قیمت ۶۴۵۰ الی ۶۸۵۰ دلار معامله شد، قیمت این ارز دیجیتال سرانجام با نوسان شدیدتری مواجه شد و این بار طی یک روند نزولی با کاهش ۸.۷۲ درصدی، دیروز به ۶۰۶۸ دلار رسید.

این نوسان به نوعی بازتاب‌دهنده عملکرد بازارهای سنتی است که روز گذشته را با ریزش و ضرر به پایان رساند. داو جونز ۹۱۵ واحد، شاخص S&P 500 به میزان ۳.۳۷ درصد و نزدک (Nasdaq) نیز ۳.۷۹ درصد کاهش یافتند.

عبور از قیمت ۶۵۵۰ دلار، قیمت بیت کوین را به کمتر از خط روند صعودی و سطح پشتیبانی ۶۴۵۰ دلار رساند. معامله‌کنندگان پس از ثابت شدن قیمت و کاهش حجم معاملات در بسیاری از روزهای هفته و هم چنین نرسیدن به قیمت ۶۸۵۰ دلار، انتظار یک نوسان شدید را داشتند.

در حال حاضر قیمت بیت‌کوین در میانگین متحرک ۱۲ روزه ثابت مانده است و معامله کنندگان در صدد دستیابی مجدد به سطح حمایتی ۶۲۰۰ دلار هستند. اگر چنین شرایطی رخ ندهد، بازگشت قیمت به ۵۸۰۰ و ۵۳۵۰ دلار امکان پذیر است.

در کوتاه مدت، قیمت بیت کوین باید در ابتدا به ۶۲۰۰ دلار و سپس به گره حجم معاملات زیاد VPVR در قیمت ۶۳۳۵ دلار برسد تا مجددا بتواند سطح ۶۵۰۰ دلار را به دست آورد.

اوایل هفته جاری، FilbFilb بیان کرده بود که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار قبل از ماه می بسیار بعید است. او توضیح داد که:

قیمت قبلی بیت کوین بر روی ۶۸۰۰ دلار که سطح حمایتی بود، اکنون به عنوان سطح مقاومتی عمل می‌کند.

طبق گفته‌های FilbFilb، قیمت بیت‌کوین به مقطع حساسی نزدیک می‌شود. وی گفت:

اگر گاوها نتوانند به سطح ۶۸۰۰ دلاری دست یابند، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای به کمتر از ۵۵۰۰ دلار در نود حجم زیاد می‌رسد. اگر گاوها بتوانند به شرایط باثباتی دست یابند، سطح حمایتی ۶۲۵۰ دلار قابل دستیابی خواهد بود.

قیمت آلت‌کوین‌ها نیز با اصلاحیه قیمت بیت کوین دچار نوسان شد. اتر ۷.۰۷ درصد، بیت کوین کش ۹.۳۳ درصد و تزوس ۱۱.۰۸ درصد کاهش قیمت داشتند.

اکنون ارزش کل بازار ارز دیجیتال ۱۷۲.۹ میلیارد دلار و سلطه بیت کوین نیز ۶۵.۱ درصد است.

ادامه این خبر و تحلیل دقیق‌تر را در خبر بیت کوین قیمت ۶۹۰۰ دلار را پس زد! آیا کاهش قیمت حتمی است؟ دنبال کنید.


منبع cointelegraph investopedia
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر