اخبار اتریوماخبار بیت کوین

گسترش بورس نزدک؛ شاخص بیت کوین و اتریوم عرضه می شوند!

بورس نزدک در تاریخ ۱۱ فوریه با همکاری استارت آپ نیوزیلندی بلاک چین با نام بریو نیو کوین (BNC)، طرحی را معرفی کرد که به موجب آن، شاخص های بیت کوین و اتریوم به عنوان بخشی از سرویس شاخص جهانی این استارت آپ یا GIDS خواهد بود. این اقدام مثالی دیگر از حضور مستمر و رو به رشد این شرکت در فضای نوظهور ارز دیجیتال است.

نرخ های مرجع دلاری همزمان برای بیت کوین و اتریوم

نزدک، غول اپراتور بازار بورس و اوراق بهادار آمریکا این خبر را در تاریخ ۱۱ فوریه در وبسایت خود اعلام کرد. طبق این بیانیه، نزدک شاخص های بیت کوین و اتر ایجاد شده توسط BNC را به برنامه GIDS وارپ خواهد کرد.

با تحلیل شاخص نقدینگی بیت کوین یا BLX و شاخص نقدینگی اتریوم یا ELX، نزدک درصدد ارائه نرخ های مرجع دلاری همزمان برای این دو ارز دیجیتال و بر اساس قیمت های فعلی آن ها در بازار نقدینگی می‌باشد. خلاصه این بیانیه به شرح زیر است:

هر دو شاخص ها با استفاده از روشی محاسبه شده اند که به طور مستقل بر حسب اصول کلید IOSCO حسابرسی شده اند. BLX یکی از پر ارجاع ترین شاخص های بیت کوین در میان معامله کنندگان کریپتو می‌باشد و در سال ۲۰۱۰ محاسبه شده است. ELX نیز شرایط مشابهی دارد و در سال ۲۰۱۴ محاسبه شده است.

طبق این بیانیه، اعضای پلتفرم GIDS این شرکت، نرخ های مرجع دلاری همزمان برای بیت کوین و اتریوم را از ۲۵ فوریه ۲۰۱۹ یا همان 6 اسفند دریافت خواهند کرد. نزدک آخرین نهادی است که خدمات شاخصی برای ارزهای دیجیتال عرضه خواهد کرد. قبل از نزدک، بیت وایز و CME و سایر شرکت ها این سرویس را ارائه داده اند.

قیمت های همزمان ارزهای دیجیتال که منبع آن ها بازارهای سیال می‌باشند، می‌توانند منجر به تاسیس و ایجاد بنچمارک جهانی قیمت برای ارزهای دیجیتال شوند. چنین برنامه ای اشتیاق و تقاضا برای بیت کوین، اتر و به طور کل کریپتوها را در بین سرمایه گذاران افزایش می‌دهد.

گسترش جایگاه نزدک

نزدک بار دیگر حضور و جایگاه خود در اکوسیستم ارزهای دیجیتال را با معرفی سرویس شاخصی ارز دیجیتال گسترش می‌دهد. همانند اقدامات پیشین نزدک، عرضه سرویس شاخصی برای بیت کوین و اتر گویای تلاش های این شرکت برای معرفی طرح های سازمانی خود به حوزه مبادلات دارایی های دیجیتال می‌باشد.

پیش از این، نزدک فناوری نظارت بر بازار خود را برای مدیریت پلتفرم های معاملاتی بیت کوین ارائه داده بود. در ماه نوامبر ۲۰۱۸، این شرکت اعلام کرد که اقدامات آنها ممکن است در مقابل معاملات پولشویی و سایر دستکاری های بازار قرار گیرد.

نزدک گفت از فرآیند ارزیابی دقیقی در پلتفرم هایی استفاده خواهد کرد که از این فناوری بهره می‌برند. اخیرا نزدک اعلام‌ کرد که هفت پلتفرم از ابزارهای این شرکت استفاده می‌کنند و توانسته است فرآیند ارزیابی را به طور موفقیت آمیز در خصوص این هفت پلتفرم اعمال کند.

نزدک فارغ از نظارت بر بازار، درصدد این است که پلتفرم معاملاتی قراردادهای آتی بیت کوین در سال ۲۰۱۹ عرضه کند. در دسامبر ۲۰۱۸، این شرکت همراه با شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی، طرح جذب سرمایه ای برای پلتفرم صرافی ارز دیجیتال ترتیب داد.

منبع
btcmanager

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا