اخبار بیت کوین

نقد شدن 9.2 میلیارد دلار با کاهش قیمت بیت کوین به 52000 دلار

صبح امروز قیمت بیت کوین با ریزش ناگهانی خود تا ۵۲۰۰۰ کاهش یافت. در این زمان ۷.۶ میلیارد دلار قرارداد خرید استقراضی (Long) در کمتر از یک ساعت لیکویید شد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

قیمت بیت کوین از روز گذشته حرکت نزولی خود را آغاز کرده بود. اما در صبح روز یکشنبه در کمتر از یک ساعت از قیمت ۵۸۰۰۰ دلار تا ۵۲۰۰۰ سقوط کرد.

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال BTC به ۵۵،۸۷۷ دلار برگشته است. روی هم رفته تا کنون ۹.۲ میلیارد دلار قرارداد لانگ در بین تمام ارزهای دیجیتال لیکویید شده است.

درحالیکه هنوز دلیل قطعی این ریزش مشخص نیست، اما شایعات مبنی بر آن است که وزارت خزانه داری آمریکا قصد دارد چندین سازمان مالی را به دلیل پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال محاکمه کند. با این حال این خبر تاکنون از سوی مقامات رسمی تایید نشده است.

لیکویید شدن قراردادهای لانگ در پی سقوط قیمت ارزهای دیجیتال

اما بیت کوین در این میان تنها نیست. سایر ارزهای دیجیتال نیز با سقوط شدید قیمت مواجه شدند. اتریوم و سایر آلتکوین‌ها نیز با ریزش‌های سنگینی مواجه شدند. ارز دیجیتال ETH با حدود ۱۸٪ کاهش قیمت تا ۱۹۴۶ دلار سقوط کرد و اکنون به قیمت ۲۱۷۶ دلار معامله می‌شود.

کوین صرافی بایننس BNB نیز با تقریبا ۱۹٪ کاهش قیمت تا ۴۲۸ دلار سقوط کرد و اکنون با قیمت ۴۷۱ دلار معامله می‌شود.

سهم صرافی بایننس از قراردادهای لیکویید شده در این مدت حدود ۴۹٪ است که ارزش آنها معادل ۴.۷ میلیارد دلار است.

منبع
theblockcrypto

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا