اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

ریزش شدید توکن های دیفای؛ قیمت بیت کوین بر سر دو راهی تلاش گاوها و خرس ها

با ادامه روند بدون نوسان قیمت بیت کوین هدف گاوها بر روی قیمت ۱۱۵۰۰ دلار قرار دارد، در حالی که خرس‌ها انتظار کاهش قیمت به ۹۸۰۰ دلار را دارند. در بازار مالی گاو به افراد خوشبین که باعث رشد قیمت و خرس به افراد بدبین به روند بازار که باعث ریزش بیشتر بازار می شوند گفته می شود.

به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین بار دیگر آماده افزایش به کانال ۱۱,۰۰۰ دلار است، اما معامله‌کنندگان نباید آنچنان هیجان‌زده باشند، زیرا سطوح مقاومتی ۱۱,۰۰۰ الی ۱۱,۲۰۰ دلار و ۱۱,۳۸۹ دلار مانع از افزایش قیمت طی چند هفته گذشته شده‌اند.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

در حال حاضر شاخص ترس و طمع بر روی ۴۹ قرار دارد که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال درباره وضعیت کنونی بازار، موضع بیطرفی دارند. اگرچه اندازه‌گیری دقیق این اندیکاتور دشوار است، اما قیمت و حجم معاملات بیت کوین ثابت بوده و قیمت بیت کوین نیز در محدوده ۹۹۰۰ الی ۱۱,۲۰۰ دلار باقی مانده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

همانطور که نمودار روزانه قیمت نشان می‌دهد، از تاریخ ۱۸ سپتامبر تاکنون قیمت بیت کوین بین خطوط روند مثلث متقارن در نوسان بوده است و اگر این شرایط ادامه یابد، سرمایه‌گذاران منتظر نوسان شدید طی هفته‌های آتی خواهند بود.

در صورتی که قیمت از مثلث متقارن کاهش یابد، اندیکاتور VPVR علاقه خرید در محدوده قیمت ۹۹۵۰ الی ۹۲۰۰ دلار را نشان می‌دهد و شرایطی همانند ۳ الی ۱۰ سپتامبر به وجود می‌آید که گاوها به خرید بیت کوین با قیمت کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار پرداختند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که معامله‌کنندگان منتظر هستند تا قیمت بیت کوین با یک جهش بزرگ به بالاتر از ۱۱,۵۰۰ دلار یا کمتر از ۹۸۰۰ دلار برسد و سپس فعالیت بیشتری در بازار داشته باشند.

ریزش قیمت توکن‌های دیفای همزمان با روند بدون نوسان بیت کوین

اگرچه قیمت بیت کوین محدوده نسبتا ثابتی را حفظ کرده است، اما به نظر می‌رسد توکن‌های دیفای روند صعودی خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر شاخص ۱۰۰ کوین برتر دیفای CoinGecko نشان می‌‌دهد که ۴۵ مورد از ۱۰۰ توکن فهرست شده طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمت مواجه بوده‌اند و اطلاعات یونی‌سواپ نیز نشان می‌دهد که حجم معاملات در مقایسه با رکورد ۹۵۳ میلیون دلاری ثبت‌شده در تاریخ ۱ سپتامبر کاهش یافته است.

حجم معاملات روزانه یونی سواپ
حجم معاملات روزانه یونی سواپ

حتی توکن‌های برتر دیفای نظیر Yearn.finance (YFI)، چین لینک (LINK) و Aave (LEND) نیز طی ماه گذشته اصلاحیه شدید داشته‌اند، به طوری که قیمت YFI در حال حاضر نسبت به رکورد قیمت ۴۴,۰۰۰ دلاری خود شاهد کاهش ۴۳ درصدی است.

بعضی از تحلیلگران اذعان داشته‌اند که سود و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در پروتکل‌های دیفای به تدریج در حال برگشت به سمت بیت کوین هستند اما اطلاعات هنوز این فرضیه را تایید نمی‌کنند.

عملکرد روزانه قیمت بیت کوین
عملکرد روزانه قیمت بیت کوین

همزمان با تلاش بیت کوین و توکن‌های دیفای برای برگشتن به روند صعودی، آلتکوین‌ها توانسته‌اند سود اندکی کسب کنند. در حال حاضر قیمت اتر ۰.۵۰ درصد، بایننس کوین ۵.۱۹ درصد و کازمس (ATOM) ۸.۳۹ درصد افزایش یافته است.

بر اساس اطلاعات کوین مارکت کپ، ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۳۴۵.۲ میلیارد دلار و تسلط بیت کوین نیز ۵۷.۶ درصد است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا