اخبار خارجی

تردید در بازار رمزارزها؛ شرایط قیمت بیت کوین پیش از جلسه فدرال رزرو چگونه است؟

قیمت بیت کوین در شب گذشته توانست تا قیمت ۲۳,۹۶۰ دلار پیشروی کند. این بالاترین قیمت ثبت شده برای BTC از ماه آگوست سال گذشته است. در ادامه با بازگشت قیمت از این سطح تا حدود ۲۳,۶۰۰ دلار، قیمت اکثر آلت کوین‌ها افزایش خاصی نسبت به روز گذشته نداشته است و دامیننس بیت کوین حدود ۰.۲٪ رشد کرد. در حال حاضر داده‌های اخیر منتشر شده در مورد شاخص‌های PCE و GDP آمریکا احساسات دوگانه‌ای را در مورد جواب دادن سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو (کاهش تورم) و ترس از شروع رکود به وجود آورده است. که نمود آن در بازار رمزارزها، ایجاد تردید بوده است.

به گزارش میهن بلاکچین، روز جمعه گذشته داده‌های قیمت مخارج مصرف شخصی (PCE) آمریکا در ماه دسامبر منتشر شد. این شاخص یکی از مبانی سنجش تورم و تصمیم‌گیری فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره است. این شاخص در پایان سال ۲۰۲۲ وضعیتی بهتر از آنچه انتظار می‌رفت را تجربه کرد و تورم تا حدی کاهش یافته است.

در حال حاضر انتظار می‌رود در نشست ۲ روزه فدرال رزرو که از فردا شروع می‌شود، نرخ بهره ۰.۲۵٪ دیگر افزایش یابد. این موضوع در راستای سیاست فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره تا رسیدن به تورم ۲٪ است. اما در طرف دیگر قضیه انتشار داده‌های تولید ناخالص ملی آمریکا نکته نگران‌کننده‌ای را با خود داشت. شاخص مسکن و اجناس مصرفی بادوام که بخش زیادی از GDP را تشکیل می‌دهند، افت ۳٪ را تجربه کرد. این قضیه می‌تواند نگرانی‌ها را در مورد ورود اقتصاد آمریکا به رکود تقویت کند.

این ۲ موضوع گفته شده باعث شده تا قیمت بیت کوین افزایش پیدا کند اما تردیدها نیز در مورد شرایط کلان اقتصادی شدت بگیرد. عدم توانایی BTC در پشت سر گذاشتن حد بالای سطح مقاومتی خود (۲۴,۰۰۰ دلار) گویای این مطلب است. در حال حاضر قیمت بیت کوین برابر ۲۳,۶۱۳ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو

بازگشت قیمت BTC از سطح ۲۴,۰۰۰ دلار منجر به در جا زدن قیمت اکثر آلت کوین‌ها شد و باعث شد از دیروز عصر دامیننس بیت کوین حدود ۰.۲٪ رشد کند.

وضعیت کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰
وضعیت کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰

به نظر شما قیمت بیت کوین می‌تواند مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلار را با موفقیت پشت سر بگذارد؟ نظر خود را زیر همین پست با ما در میان بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا