اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین؛ عبور قیمت این ارز از ۷۲۰۰ دلار طبق پیش بینی تحلیلگران

قیمت بیت کوین در حال برگشت به نوسان کوتاه مدت با روند بالاتر از ۷۲۶۱ دلار است. در حال حاضر، بیت کوین با پیش بینی های کوتاه و بلندمدت متفاوتی مواجه است.

فعال شدن نوسان قیمت بیت کوین

شرایط بیتکوین تاکنون، نزولی بوده است. موضوع هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) پیش رو هم چنان به عنوان یکی از عوامل این روند می‌باشد. هم چنین ترس از رسیدن به کف قیمت قبل از روند سال ۲۰۲۰ نیز وجود دارد.

مایکل نوگراتز (Michael Novogratz) سرمایه گذار افسانه ای و رییس شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) پیش بینی کرده است اگر قیمت بیت کوین به کانال ۷۵۰۰ دلار برسد وارد روند صعودی می‌شود. موضوعی که اکنون در حال وقوع است.

نوگراتز در توییتر نوشت: نمودار قیمت بیتکوین باید در دو روز آتی به ۷۵۰۰ دلار بازیابی شود، در غیر این صورت در محدوده ۶۰۰۰ الی ۷۴۰۰ دلار خواهد بود که مطلوب نمی‌باشد. قیمت بیت کوین هم چنان نسبت به ابتدای سال دارای افزایش ۹۵ درصدی می‌باشد اما چه بهتر که به بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار برسد.

پیش بینی های بیت کوین چه می‌گویند؟

یکی از تحلیلگران معروف ارزهای دیجیتال در توییتر به اسم PlanB هم چنان به روند قیمت پایان سال بیت کوین اعتماد دارد. طبق سخنان وی، بیت کوین فرصت بازیابی به سطح قیمت بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار را دارد. با در نظر گرفتن این قابلیت و روند کنونی بیت کوین، این سناریو آنچنان دور از ذهن نیست.

وی در توییتر نوشت: شاید فکر کنید دیوانه ام اما اگر بیت کوین سال ۲۰۱۹ را با قیمت بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار به پایان برساند تعجب نخواهم کرد. فرصت هایی نظیر این مورد بسیار نادر می‌باشند.

در عین حال، ترس زیادی در هفته گذشته برای بیت کوین در خصوص رسیدن به کف قیمت جدید وجود داشت و بازار هم چنان نشانه هایی از فروش بخشی از دارایی نهنگ ها را نشان می‌دهد.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) موسس کاردانو، خوش بین تر است. وی معتقد است کاهش کنونی قیمت بیتکوین صرفا غربال کردن افراد ضعیف از این حوزه می‌باشد.

وی در توییتر نوشت: قیمت بیتکوین در حال کاهش است؟ همگی به یاد داشته باشید که پس از FUD (ترس، عدم اطمینان و شک)، اخبار معاملات و دستکاری مشخص می‌شود. ما هم چنان دارای جنبش جهانی هستیم که در حال تغییر جهان می‌باشد. ما مجددا با قیمت ۱۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین مواجه خواهیم شد و از قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلاری استقبال خواهیم کرد. ارز دیجیتال غیرقابل توقف است. ارز دیجیتال همان آینده است.

قطعا مقداری خوش بینی حتی در مواقع “ترس شدید” وجود دارد. کاهش قیمت بیتکوین در ماه آگوست منجر به کاهش پنج واحدی شاخص ترس و طمع شد و اکنون در ماه نوامبر، فروش عمده باعث کاهش ۱۷ واحدی این شاخص شده است.

عبور بیت کوین از آستانه قیمت ۷۵۰۰ دلاری

بیت کوین اخیرا توانسته است در یک روز، ۴۲ درصدی افزایش قیمت داشته باشد. هم چنین معاملات قراردادهای آتی نیز اکنون فعال است و می‌تواند بر فعالیت کلی و افزایش قیمت تاثیرگذار باشد. اگرچه بازار نقدی با فروش نهنگ ها مواجه است، اما قراردادهای آتی به قیمت های بیشتر اشاره می‌کنند.

نوسان قیمت بیتکوین غیرقابل پیش بینی باقی مانده است، هرچند افزایش قیمت به بیش از ۷۵۰۰ دلار باعث شروع روند صعودی دیگری خواهد شد.

بیت کوین هم چنین دارای مزیت عملکرد بهتر بازار قراردادهای آتی نسبت به معاملات نقدی می‌باشد. قراردادهای آتی بخش عمده ای از حجم معاملات بیت کوین را شامل می‌شود و به عنوان ابزار جدیدی برای افزایش قیمت عمل می‌کند. قراردادهای آتی باعث ورود معامله کنندگان جدیدی شده است، هرچند نهنگ ها هم چنان به بیت کوین واقعی چشم دوخته اند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا