اخبار خارجی

سقوط قیمت بیت کوین به کانال ۱۸,۰۰۰ دلار؛ شرایط بازار چگونه است؟

دیشب قیمت بیت کوین پس از ۱۰ روز نوسان در ناحیه‌ای محدود، حمایت ۱۹,۵۰۰ دلار را از دست داد و در ادامه حتی تا ۱۸,۵۱۰ دلار نیز کاهش یافت. کندل روزانه بیت کوین نیز در قیمت ۱۸,۷۹۰ دلار بسته شد. این پایین‌ترین سطح بسته شدن کندل روزانه بیت کوین از ماه دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) است. به دنبال این ریزش آلت کوین‌ها نیز با ریزش‌های سنگینی مواجه شدند.

به گزارش میهن بلاکچین، دیروز تمام نگاه‌ها در دنیای کریپتو معطوف به آپدیت بلاتریکس اتریوم بود که فاز اول مرج محسوب می‌شد. پس از انجام این آپدیت و فروکش کردن تب و تاب آن، در ساعات انتهایی شب قیمت بیت کوین به حدود ۵٪ ریزش همراه شد.

نمودار زیر نمایانگر کلوز کندل‌های روزانه بیت کوین است. همانطور که در شکل مشخص بسته شدن کندل دیشب در قیمت ۱۸,۷۹۰ دلار پایین‌ترین سطح در حدود ۲ سال گذشته بیت کوین بوده است که با خط مشکی نشان داده شده است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

این در حالی است که شاخص دلار آمریکا (DXY) مجددا شتاب صعودی به خود گرفته است و اکنون در سطح ۱۱۰.۵ قرار دارد. شاخص بازار سهام S&P500 نیز دیروز در ادامه روند نزولی خود با ۰.۴٪ کاهش به مرز ۳۹۰۰ واحد رسید. از دست رفتن حمایت بیت کوین این نگرانی را به وجود آورده است که قیمت این رمزارز مجددا همبستگی خود با بازار سهام آمریکا را تقویت کند.

در این شرایط آلت کوین‌ها نیز دچار ریزش‌های شدیدی شدند. برای نمونه اتریوم با ۸٪ کاهش به ۱۵۱۹ دلار رسیده است و قیمت کاردانو، BNB و ریپل نیز به ترتیب با ۹٪، ۶٪ و ۵٪ کاهش نسبت به روز گذشته مواجه شده است. اما بدترین عملکرد در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به اتریوم کلاسیک بوده است که با ۱۶٪ کاهش تقریبا تمام سود اخیر خود را پس گرفته است و اکنون در سطح ۳۴ دلار قرار دارد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا