افزایش ۴۲ درصدی قیمت بیت کوین نشانه روند بازگشتی نبوده است!

اواخر ماه گذشته، بیت کوین با عملکرد خود باعث تعجب معامله کنندگان شد. طی یک روز، قیمت بیت کوین با ۴۲ درصد افزایش از ۷۲۰۰ به ۱۰۵۰۰ دلار رسید. در واقع، این افزایش قیمت چهارمین افزایش قیمت بزرگ بیت کوین در تاریخ و بزرگترین افزایش قیمت از سال ۲۰۱۱ بوده است.

اگرچه بسیاری از افراد گفته اند که این موضوع باعث از بین رفتن خرس ها می‌شود، اما طبق سخنان یکی از تحلیلگران اینطور نشد. یکی از معامله کنندگان فعال و موفق ارزهای دیجیتال به اسم Capo of Crypto اخیرا خاطرنشان کرد که این افزایش قیمت ۴۲ درصدی اگرچه به خودی خود، صعودی است اما نشانه قانع کننده ای از به پایان رسیدن کار خرس ها نمی‌باشد. وی بیان کرد که این افزایش ۴۲ درصدی، مجموعه ای از کف قیمت ها را تایید می‌کند و نشان دهنده این است که روند هم چنان نزولی است. این تمام ماجرا نیست. اندیکاتور گوپی/فیش نت (Guppy/Fishnet) هم چنان نتایج متوسطی دارد و این شرایط به معنای آن است که روند میان مدت بیت کوین هم چنان نامشخص است.

این معامله کننده در توییتر نوشت: یکی از اولین چیزهایی که می‌بینیم تا متوجه شوم که روند تغییر کرده است یا خیر، بیشترین‌ و کمترین قیمت ها می‌باشد. اگر مجموعه ای از بیشترین و کمترین قیمت ها را نداشته باشیم، روند ثابت و نزولی مانده است. بنابراین کندل ۳ هزار در حال حاضر یک روند بازگشتی نمی‌باشد.

بیت کوین سرانجام آماده است تا خودی نشان دهد

اگرچه روند قیمت هنوز مثبت نمی‌باشد، اما نشانه هایی در حال شکل گیری مجدد وجود دارد که نشان می‌دهند بیت کوین آماده ادامه دادن به افزایش قیمت خود می‌باشد، هرچند این نشانه ها آنچنان مشخص نیست.

یکی از معامله کنندگان محبوب ارزهای دیجیتال به اسم FilbFilb بیان کرده است که تا انتهای ماه جاری یا در اوایل ماه دسامبر، میانگین متحرک های ۵۰ و ۱۰۰ هفته ای به “تقاطع طلایی” می‌رسند که به ادعای او، نسبت به سایر اندیکاتورهای تکنیکال از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی دیگر از تحلیلگر دیگری به اسم TraderBirb بیش از این به اهمیت این موضوع پرداخته و گفته است که این تقاطع، زندگی شما را تغییر خواهد داد. وی با اشاره به نموداری که نشان می‌دهد هرباری که این تقاطع مشاهده شده، روند افزایشی چشمگیری در بیت کوین به دنبال داشته است.

فارغ از آنکه به این تقاطع طلایی نزدیک هستیم، حجم معاملات بیت کوین نشانه ای است که به کف قیمت رسیده است و آماده افزایش قیمت می‌شود. شرکت تحقیقات در خصوص ارزهای دیجیتال دلفی دیجیتال (Delphi Digital) که تحت سرپرستی آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano) می‌باشد در گزارش خود اعلام کرده است که حجم معاملات مشاهده شده در این بازار بیانگر چرخه کل بازار است.

این بازار نشانه هایی از حجم معاملات کم را پس از یک روند افزایش و سپس خرید و جمع آوری در محدوده کف قیمت و پس از آن افزایش قیمت و فاز صعودی بالقوه را نشان می‌دهد.

دلفی دیجیتال در این گزارش افزود که با در نظر گرفتن آنکه S&P 500 و Dow در حال ثبت رکوردهای جدیدی می‌باشند، انتظار می‌رود به دلیل ارتباط مشاهده شده بین ریسک سهام شرکت های آمریکایی و ارزهای دیجیتال، شاهد افزایش قیمت بیت کوین باشیم.


منبع ethereumworldnews
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
داودی

من می خواهم روی بیت کوین سرمایه گذاری کنم باید چکار کنم

ادمین سایت

سلام داخل ایران صرافی های زیادی هستن که دارن فعالیت میکنن، یکی از این صرافی ها نوبیتکس هست این صرافی دانش بنیان شده و در حال حاضر داره خدمات خوبی به کاربرانش ارایه میکنه البته باید در نظر داشته باشین که کلا نمیشه هیچ کدوم از صرافی ها رو تضمین کرد، حتی اکسچنج بایننس هم با این همه حجم معاملاتی که داره مورد حمله هکر ها بارها قرار گرفته با توجه به اینکه صرافی نوبیتکس خدمات خوبی ارائه میکنه و کمترین تفاوت قیمتی خرید و فروش رو داره میتونین برای تبدیل کردن ارزهای دیجیتالی به ریال از این اکسچنج استفاده… بیشتر بخوانید »