اخبار خارجی

قیمت بیت کوین به ۱۸,۴۰۰ دلار رسید ؛ آیا قبل از رسیدن به ATH شاهد اصلاح قیمت خواهیم بود؟

گاوها قیمت بیت کوین را به ۱۸۴۰۰ دلار رساندند اما تحلیلگران هنوز انتظار یک اصلاح کوچک قبل از رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین سطح جدید (ATH) را دارند.

بیت کوین (BTC) با رسیدن به ۱۸۰۰۰ دلار برای اولین بار در سه سال گذشته، بالاترین قیمت خود را در سال ۲۰۲۰ رقم زد. در ۱۷ نوامبر، قیمت BTC به ۱۷۸۵۸ دلار رسید پس از آنکه با ورود سرمایه زیاد توانست محدوده ۱۷۱۰۰ تا ۱۷۳۰۰ دلار را رد کند که به عقیده بسیاری از تحلیلگران، دارای سطح مقاومت بالایی بودند.

دقایق گذشته برای بازار بیت کوین بسیار حساس و پر نوسان بوده است. قیمت بیت کوین پس از اینکه تا نزدیکی ۱۸۵۰۰ دلار رسید در کمتر از یک ساعت به سطح ۱۷۲۳۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر قیمت این ارز برتر بر روی ۱۷۷۹۰ دلار معامله می شود.

آیا بیت کوین روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد؟

به گفته بنیانگذار Decentrader،اگر این حمایت کلیدی ادامه داشته باشد، قیمت بیت کوین می تواند در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه دهد. یکی از تحلیلگران معروف نمودار زیر را توییت کرده و گفت:

قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار رسید

با توجه به این رویکرد اخیر و با استفاده از روش میانگین متحرک ۳۵۰ روزه Golden Ratio Multiplier، قیمت بیت کوین احتمالا به ۱۹ هزار دلار هم خواهد رسید

تحلیلگران انتظار داشتند که با به سود رسیدن برخی از تریدرها، قیمت به طور متوسط در محدوده ۱۷۵۰۰ تا ۱۷۷۰۰ دلار قرار گیرد، اما به نظر می‌رسد گاوها قصد دارند BTC را بالاتر ببرند. در سال ۲۰۱۷ ، افزایش قیمت صرفاً توسط تریدرهای کوچک و مقدار زیادی FOMO انجام شد، اما در سال ۲۰۲۰ این سناریو بسیار متفاوت است.

بیت کوین در صرافی‌ها

در کل سال ۲۰۲۰، روند رو به رشد خریدهای بیت کوین به میزان قابل توجهی توسط سرمایه گذاران بزرگ گزارش شده است. داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که افزایش حجم در بازارهای تنظیم شده بیت کوین و مشتقات اتریوم نتیجه درگیر شدن سرمایه‌گذاران بزرگ با بیت کوین است.

آیا موسسات بزرگ در روند صعودی بیت کوین موثر بودند؟

تحقیقات اخیر نشان داده است میزان تراکنش‌های موسسات در صرافی‌ها سبب افزایش حجم زیادی در این ماه شده‌اند.

در گزارشی از CryptoCompare به برخی از معیارهای روند صعودی قیمت بیت کوین  برای رسیدن به بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۰،پرداخته و نشان می‌دهد که موسسات محرک اصلی این حرکت بوده‌اند. طبق این اطلاعات حجم معاملاتی صرافی‌ها در ۳۰ روز گذشته ۵۳ درصد افزایش یافته است. حجم متوسط ​​روزانه در حال حاضر ۱۷۳.۵ میلیون دلار در مقایسه با ۱۱۳ میلیون دلار در ماه اکتبر است.

در این گزارش، اعتماد به بیت کوین توسط موسسه Grayscale را به عنوان یکی از عوامل اصلی این حرکت دانست که به ۹ میلیارد دلار تحت مدیریت آنها رسیده است.

این گزارش افزود که  بخش مالی بیت کوین 3iQ یا (QBTC) بالاترین بازده خود را در ۳۰ روز گذشته با کمی بیش از ۴۹٪ تجربه کرده است. 3iQ مدیر صندوق دارایی بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر پیشرو در کانادا است.

موسسه ETC بیشترین درصد افزایش را در دارایی ‌های تحت مدیریت خود در زمینه بیت کوین شاهد بود که تقریباً دو برابر شد و به ۱۱۶میلیون دلار رسیده است، که ۹۳درصد نسبت به ۳۰ روز گذشته افزایش یافته است. حجم متوسط ​​ترید در صرافی‌های ارز دیجیتال این شرکت در نوامبر سه برابر شده و به ۸.۸۷ میلیون دلار در روز رسیده است که بیش از ۲۰۰ درصد بیشتر از متوسط ​​ماه اکتبر است.

موسسات بنیادی نقش بسیار بیشتری در رالی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را دارند.  آخرین باری که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ در این محدوده بود، بورس کالا شیکاگو و بورس معاملات آپشن شیکاگو در حال راه اندازی اولین محصولات آتی بیت کوین برای این دارایی بودند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا