اخبار خارجی

بیت کوین و طلا بر فراز قله سبز؛ بیت کوین به سطح ۱۰۲۰۰ دلار رسید

روند صعودی بازار رمز ارزها ابتدا از چند هفته قبل با افزایش قیمت آلتکوین‌ها شروع شد. این افزایش قیمت، نقطه مقابل ثبات قیمت بیت کوین و اتریوم طی هفته و ماه‌های اخیر بوده است. علیرغم آنکه قیمت بیت کوین از ابتدای ماه می در محدوده ۹۰۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار در نوسان بود، این رمز ارز در حال حاضر به دنبال رسیدن به سطوح قیمت بالاتر است. طی شب گذشته، خریداران توانستند قیمت بیت کوین را به ۱۰,۲۰۰ دلار برسانند و سپس، فشار فروش آن را به کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار برسانند.

تحلیلگران معتقدند که قدم بعدی بیت کوین، ادامه روند صعودی خواهد بود. یکی از تحلیلگران پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین به سمت ۱۱,۵۰۰ دلار پیش می‌رود، اما بسته شدن کندل هفتگی این رمز ارز در تحقق این احتمال نقش مهمی ایفا می‌کند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین با افزایش بیش از ۵ درصدی به ۱۰,۲۲۰ دلار رسیده است. علیرغم فشار فروش چشمگیر در این سطح، خریداران توانسته‌اند مانع از کاهش قیمت آن شوند.

این موضوع بسیار مهمی است، زیرا کندل هفتگی بیت کوین به پایان خود نزدیک می‌شود و نوسان قیمت آن طی ساعات آتی در تعیین روند روزها و هفته‌های آتی نقش مهمی دارد.

یکی از تحلیلگران با ارائه نمودار زیر در خصوص اهمیت این سطح قیمت بیان کرده است که بسته شدن کندل هفتگی بالاتر از ۹۷۰۰ دلار بدون شک نشانه مثبتی برای روند کلان بیت کوین است.

قیمت بیت کوین 2

 

ادامه روند صعودی به ۱۱,۵۰۰ دلار

گاوها با فرض بر مثبت بودن کندل هفتگی، قیمت هدف بعدی را بر روی ۱۱,۵۰۰ دلار محتمل دانسته‌اند.

یکی دیگر از تحلیلگران در این خصوص گفته است اگرچه احتمال کاهش قیمت اندکی وجود دارد، اما بیت کوین به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

قیمت بیت کوین بیتفینکس

کنترل بازار در دست گاوها

سایر صاحب‌نظران بازار با اشاره به معیارهای درون زنجیره‌ای و تکنیکال‌ها، معتقدند که در حال حاضر خریداران بیت کوین کنترل امور را در دست دارند.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط skew.com، تقریبا ۵۰ میلیون دلار وضعیت فروش استقراضی در بیتمکس نقد شده است. این بزرگترین نقدشدگی در هفته‌های اخیر بوده است.

شروع روند بزرگتر برای بیت کوین

بعضی از تحلیلگران معتقدند که افزایش قیمت اخیر می‌تواند آغازکننده روند بزرگتری برای این رمز ارز باشد. طی بازه زمانی به شدت کوتاه، تحلیلگران رسیدن قیمت به ۱۰,۴۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده‌اند.

طبق گفته رییس بخش تحلیل بازار Blockfyre، قراردادهای آتی بیت کوین CME به بالاتر از روند نزولی ۳ ساله رسیده است. وی در این خصوص گفت:

بیت کوین به بالاتر از خط روند نزولی ۳ ساله خود دست یافته است. این موضوع می‌تواند پایان‌بخش روند نزولی و آغازکننده روند صعودی کلان باشد.

طلا به بالاترین میزان قیمت خود رسید

قیمت طلا به رکورد سال ۲۰۱۱ یعنی ۱۹۲۰ دلار در هر اونس رسیده است، در حالی که قیمت بیت کوین هم‌چنان ۵۰ درصد کمتر از رکورد ثبت شده خود در سال ۲۰۱۷ بر روی قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار است. به نظر می‌رسد طلا در مسیر ثبت رکورد جدید و بالاتر از سپتامبر ۲۰۱۱ است.

به نظر می‌رسد تزریق نقدینگی عظیم توسط فدرال رزرو و بهره منفی در اوراق قرضه مبتنی بر تورم آمریکا منجر به افزایش قیمت طلا شده است.

گپ CME

نکته دیگری که باید در مورد بیت کوین در نظر گرفت این است که گپ CME بر روی ۹۶۴۵ دلار شکل گرفته است.

در نمودار معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) شاهد شکل‌گیری یک گپ ۶۰۰ دلاری در قیمت هستیم. عموما بیت کوین گپ‌های قیمتی ایجاد شده در CME‌ را مجددا پر کرده و به قیمت خود در روز قبل معاملاتی باز می‌گردد. از این رو در صورتی که قیمت بیت کوین بخواهد این گپ ایجاد شده را پر کند، احتمال بازگشت به محدوده ۹۶۰۰ دلار وجود دارد. طی ساعات آتی این گپ موضوع مهمی است که باید بررسی شود. در صورتی که بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد شاهد افزایش قیمت خواهیم بود اما اگر بیت کوین نتواند سطوح حمایتی قوی تشکیل دهد روند این کوین به سمت پر کردن این گپ و بازگشت به محدوده ۹۶۰۰ دلاری خواهد بود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا