اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (۲۶ دی ۱۳۹۷)

روز گذشته در نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اسیلاتور RSI استوکاستیک از محدوده فروش بیش از حد رد شد. این موضوع منجر به اصلاحیه مثبت قابل انتظاری شد که قیمت بیت کوین را به سطح مقاومتی ۳,۷۰۰ دلار رساند. این سطح مقاومتی شامل میانگین متحرک ۲۰۰ روزه از نمودار ۴ ساعته و میانگین متحرک ۵۰ روزه نمودار روزانه می‌باشد.

از آن زمان، بیت کوین با نزول مواجه شد و همراه با خبرهایی که در مورد به تعویق افتادن هاردفورک اتریوم ‌آمد، قیمت بیت کوین بار دیگر به ۳,۶۰۰ دلار رسید تا در این روند نزولی، سطح حمایتی جدیدی بیابد.

نگاهی بر نمودارهای ۴ ساعته و ۱ روزه قیمت بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر بین روند نزولی و صعودی معامله می‌شود که در نمودار نوسان قیمت، یک الگوی مثلثی شکل می‌دهد. بنابراین در چند ساعت آیند انتظار نوسان قیمت به یکی از جهات وجود دارد.

قیمت بیت کوین

  • سطوح مقاومتی بعدی بر روی ۳,۶۰۰ یا ۳,۷۰۰ دلار و ۳,۸۰۰ دلار (طبق میانگین متحرک ۵۰ روزه نمودار ۴ ساعته) می‌باشند.
  • قیمت های ۳,۴۸۰ و ۳,۵۰۰ کمترین قیمت های هفته گذشته بودند. سطوح حمایتی بر روی ۳,۴۰۰ و ۳,۳۰۰ دلار می‌باشند.
  • در نمودار روزانه، سطح حمایتی شاخص قدرت نسبی (RSI) بر روی خط RSI ۴۳ می‌باشد. این موضوع می‌تواند نشانه مثبتی باشد، مگر آنکه به کمتر از آن برسد.
  • حجم معاملات هم چنان بسیار کم است. هرچند میانگین حجم معاملات هنوز دو برابر قبل از عبور نزولی از ۶ هزار دلار می‌باشد.
  • فروش استقراضی بیت فینکس (BitFinex) مجددا به ۲۲۴۰۰ فروش کاهش یافته است که از تاریخ ۱۴ نوامبر (روزی که قیمت بیت کوین به کمتر از ۶ هزار دلار کاهش یافت) کمترین سطح فروش است.

نمودار قیمت بیت کوین

به این نکته توجه داشته باشید، هنگامی که فروش استقراضی در بالاترین مقدار و حد خود باشد، افزایش قیمت جزیی را می‌توان انتظار داشت و همینطور برعکس.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا