اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ تحلیلگران منتظر قیمت ۹۲۰۰ دلاری هستند!

پس از عملکرد قوی دو هفته ای که قیمت بیت کوین را از ۷۷۰۰ به ۹۲۰۰ دلار رساند، به نظر می‌رسد قبل از آنکه قیمت این ارز دیجیتال به ۹۲۰۰ دلار برگردد شاهد روند بدون تغییر هستیم. با وقوع این فرآیند و کاهش تدریجی تسلط بیت کوین، ممکن است درصد افزایش قیمت آلتکوین ها ۲ رقمی شود و بسیاری از این ارزهای دیجیتال را از خطوط روند نزولی دو ساله خود خارج کند.

نکته قابل ذکر این است جفت ارز ETH/BTC به بالاتر از روند نزولی بلندمدت خود رسیده است. این موضوع به صورت مفصل و کامل توسط مایکل ون دوپوپ (Michaël van de Poppe) بررسی شده است.

نرسیدن به قیمت ۹۲۰۰ دلار در تاریخ ۱۸ ژانویه و سپس شکست در الگوی گوِه صعودی (ascending wedge) باعث بدبین شدن احساسات معامله کنندگان و بازگشت قیمت به کانال ۸۰۰۰ دلار و کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه شد. نکته خوب برای گاوها این است که معامله کنندگان تلاش خوبی برای حفظ سطح حمایتی ۸,۴۷۰ دلار کردند و نمودارهای بازه های زمانی کوتاه مدت تر در حال حاضر نشان می‌دهد بیت کوین در صدد عبور از میانگین متحرک اندیکاتور باند بولینگر است.

از تاریخ ۱۹ ژانویه، قیمت بیت کوین پنج بار به سطح ۸۴۷۵ دلار رسید و هر بار معامله کنندگان درصدد حفظ سطح حمایتی برآمدند. این موضوع بیان می‌کند معامله کنندگان معتقدند شرایط کنونی بیت کوین آماده می‌شود تا در کوتاه مدت دوباره به سطح ۹۰۰۰ دلار برگردد.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین همراه با میانگین متحرک اندیکاتور باند بولینگر حرکت می‌کند و اندیکاتور MACD چهار ساعته و شاخص قدرت نسبی (RSI) بیان می‌کنند که گاوها درصدد افزایش قیمت به بالاتر از بازوی باند بولینگر هستند که بر روی قیمت ۸۹۸۳ دلار قرار دارد.

حجم معاملات بیت کوین نیز کاهش یافته است. این موضوع قبل از نوسان شدید قیمت طبیعی است و اندیکاتور MACD به خط سیگنال ۴ ساعته نزدیک شده است که سیگنال صعودی می‌باشد.

اگر افزایش حجم معاملات باعث شود که قیمت بیت کوین به ۹۰۰۰ دلار باز گردد، می‌توان منتظر افزایش قیمت مطلوب تر و رسیدن قیمت به ۹۱۱۳ دلار باشیم. تعیین رکورد قیمت روزانه بر روی ۹۲۰۰ دلار باعث بازیابی روند می‌شود و نشان می‌دهد که بیت کوین برای رسیدن به قیمت ۹۶۰۰ دلار آماده است.

شرایط نزولی

در صورتی که قیمت بیت کوین به کمتر از ۸۴۷۰ دلار کاهش یابد، معامله کنندگان پیش بینی می‌کنند که قیمت به کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و بر روی قیمت ۸۲۰۰ دلار برسد. پایین تر از این سطح، ریزش به خط روند اصلی کانال نزولی سابق بر روی قیمت ۸۱۲۴ دلار و میانگین متحرک ۵۰ روزه بر روی ۸۰۰۰ دلار پیش بینی می‌شود. پایین تر از سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه، معامله کنندگان به دنبال حفظ سطح حمایتی ۷۶۰۰ و ۷۲۰۰ دلار خواهند بود.

در حال حاضر اندیکاتور VPVR در تمام سطوح فوق، علاقه به خرید را نشان می‌دهد. به علاوه، رفتار خرید اخیر معامله کنندگان در حین کاهش قیمت ۳ روز اخیر بیان می‌کند که رسیدن به سطح حمایتی کمتر حتی باعث ریزش بیشتر خواهد شد، زیرا خریدارانی که نتوانستند طی دو هفته گذشته خرید کنند، قیمت ۸۲۰۰ دلار را فرصت خوبی برای ایجاد خرید استقراضی در نظر بگیرند.

شرایط صعودی

همانطور که گفته شد، روند صعودی می‌تواند قیمت بیت کوین را با بالاتز از ۹۱۳۳ دلار افزایش دهد و قیمت ۹۲۰۰ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کند. این امر باعث ایجاد فرصت برای بیت کوین می‌شود تا به قیمت ۹۶۰۰ دلار برسد و سپس به سمت قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار حرکت کند. احتمالا شاهد سطح مقاومتی چشمگیری در قیمت ۹۸۰۰ دلار هستیم و معامله کنندگان به کسب سود در این سطح ترغیب خواهند شد، در نتیجه شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.

این نکته نیز قابل ذکر است که قیمت از روند نزولی ۷ ماهه خود خارج شده است و اندیکاتور MACD هفتگی در میانه تقاطع صعودی قرار دارد.

در نتیجه، فارغ از نرسیدن قیمت بیت کوین به ۹۵۰۰ و ۹۸۰۰ دلار، تغییر روند کنونی بسیار چشمگیر است و بسیاری از معامله کنندگان قیمت ۱۱,۵۰۰ دلار را به عنوان قیمت هدف پشتیبانی شده توسط ساختار بازار در نظر می‌گیرند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا