اخبار خارجی

قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۵۰,۰۰۰ دلار هم می رسد!

الکس کروگر (Alex Krüger) اقتصاددان و تحلیلگر کریپتو معتقد است که بالاترین قیمت بیت کوین ۲۰ هزار دلار نخواهد بود.

انتظار رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار

کروگر در مجموعه توییت هایی که در تاریخ ۱۷ آگوست منتشر کرد، اذعان داشت که تا سال ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین حداقل به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

طبق سخنان کروگر، عوامل مثبت بسیار مهمتر و بزرگتری نسبت به عوامل منفی وجود دارد که می‌توانند بر مسیر قیمت بیت کوین تاثیرگذار باشند.

خلاصه ای از مجموعه توییت های کروگر به شرح زیر است:

به نظرم در تصویر کلان تر، عوامل مثبت به طور قابل توجهی بزرگتر از عوامل منفی می‌باشند. به نظرم بیت کوین در سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ بالاخره از ۲۰ هزار دلار عبور خواهد کرد و پس از آن، سریعا می‌تواند به قیمت های ۳۰، ۴۰ و ۵۰ هزار دلار برسد.

هنگامی که این اتفاق رخ دهد بهتر است بیت کوین های خود را خریده باشیم و از موج فوموی (FOMO) آن زمان لذت ببریم.

در حال حاضر قیمت بیت کوین کمتر از سطح مقاومتی و در کانال ۱۰ هزار دلار است. بنابراین قیمت ارز دیجیتال شماره ۱ جهان بین ۹ الی ۱۲ هزار دلار در نوسان است.

نمودار بیت کوین

کاهش احتمالی قیمت به ۸۵۰۰ دلار

کروگر هم چنین به بحث درباره کاهش احتمالی قیمت بیت کوین به ۸,۵۰۰ دلار پرداخت. بعضی از صاحب نظران به شکاف موجود در قراردادهای آتی CME در این سطح قیمت به عنوان نشانه ای از اصلاح قیمت اشاره کردند.

اما به نظر کروگر، شکاف CME به عدم سطح مقاومتی یا حمایتی چشمگیر در این سطوح قیمتی اشاره ندارد. به علاوه، تمرکز بر شکاف های موجود اغلب اوقات باعث می‌شود توجهات از فعالیت های معامله ای بدون توقف در بازار نقدی فاصله بگیرد. با این حال اگر قیمت بیت کوین به کمتر از ۹ هزار دلار برسد احتمال کاهش شدید به ۸,۵۰۰ دلار نیز وجود دارد. طبق سخنان کروگر، هر روند نزولی دیگری باید به عنوان یک موهبت در نظر گرفته شود زیرا یک فرصت خرید برای آماده شدن برای روند های صعودی آینده خواهد بود.

موانع موجود برای بالاترین قیمت بیت کوین

اگرچه به نظر می‌رسد نشانه های موجود بیانگر روند صعودی بیت کوین در بلندمدت می‌باشند، اما کروگر معتقد است که موانع مهمی در مسیر بیت کوین وجود دارد.

تا زمانی که عملکرد قیمت بیت کوین مثبت بماند، سودآوری ماینرها نیز در سطح بالایی حفظ می‌شود. بنابراین، نکته غیرمعمولی نیست که ماینرها به هودل کردن بپردازند. هودل کردن نه تنها به خاطر سود است، بلکه درآمد را نیز افزایش می‌دهد تا هزینه اجرای نودها را پوشش دهد.

اگر این سودآوری باعث ترغیب به ورود ماینرهای بیشتر شود، منجر به افزایش هش ریت و سختی ماینینگ می‌شود. وجود ماینرهای بیشتر در بازار صعودی به معنای حاشیه سود کمتر است بنابراین شرکت کنندگان عرصه ماینینگ مثل گذشته به هودل کردن نمی‌پردازند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا