اخبار بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین؛ بیت کوین از ۴۰،۰۰۰ دلار عبور کرد

ارز دیجیتال بیت کوین اگر بتواند بر مقاومت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه غلبه کند ممکن است تا ۴۴۰۰۰ دلار نیز رشد داشته باشد. در حال حاضر بیت کوین ضررهای اخبار مرتبط با آمازون را جبران کرده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ قیمت بیت کوین پس از اصلاح روز سه‌شنبه به طرز چشمگیری افزایش یافته است. با منتشر شدن خبر پذیرش بیت کوین توسط آمازون در ابتدای هفته قیمت بزرگ‌ترین رمز ارز بازار به نزدیک ۴۰،۰۰۰ دلار رسید و با رد این شایعه در روز گذشته، قیمت به محدوده ۳۶ و ۳۷ هزار دلار بازگشت. حال روند صعودی به بازار برگشته است. در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین معادل ۴۰،۰۳۰ دلار است.

علاوه بر بیتکوین سایر رمز ارزها نیز همین روند را تجربه کردند. روز گذشته آلتکوین‌ها نیز با کاهش قیمت همراه بودند. اتریوم در روز سه‌شنبه تا سطح ۲۱۰۰ دلار نیز پایین آمد. قیمت اتریوم هم‌اکنون معادل ۲۳۰۱ دلار است.

قیمت بیت کوین ۴۴۰۰۰ دلار را هدف قرار داده است

بزرگ‌ترین رمز ارز بازار ساعاتی قبل بالاتر از سطح ۴۰،۰۰۰ دلار معامله میشد و در حال حاضر با قیمت نزدیک به ۴۰،۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود. روند صعودی بیت کوین توسط میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه محدود شده است. شکست این مقاومت می‌تواند منجر به رشد قیمت بیت کوین تا ۴۴۰۰۰ دلار شود و پس از آن گاوهای بازار برای رسیدن به سطح ۴۸۰۰۰ دلار برنامه‌ریزی کنند.

شایان ذکر است روند بازار با کمترین مقاومت صعودی است. به خصوص که شاخص MACD در حال قدرت گرفتن در بالای خط میانی کانال است. واگرایی بین اندیکاتورهای میانگین متحرک نمایی ۱۲ و ۲۶ روزه روی قدرت گرفتن روند صعودی تاکید دارد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) در محدوده خرید بیش‌از حد قرار دارد. این نشان می‌دهد خریداران مشتاق به سرمایه‌گذاری هستند. از سوی دیگر از آنجا که خرس‌های بازار قیمت را پایین‌تر می‌آورند، خرید بیش از حد می‌تواند به اصلاح منجر شود.

در نتیجه با توجه به اینکه شکست مقاومت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه جایگاه گاوها‌ را در بازار محکم می‌کند، نوسان قیمت بالاتر از سطح ۴۰،۰۰۰ برای ادامه روند صعودی نیز حیاتی خواهد بود.

یکی از تحلیل‌گران بازار رمز ارزها با نام Rekt Capital در توییتر اعلام کرده است نمودار قیمت BTC الگویی مشابه حرکات قیمت در اکتبر ۲۰۲۰ درست قبل از شکستن رکورد خود را نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین

حجم معاملات بیت کوین افزایش یافته است

حجم معاملات بیت کوین با نوسان قیمت آن در محدوده ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار، در یک روند نزولی قرار گرفت. بسیاری آن را از آثار تعطیلات تابستانی تریدرهای وال‌استریت می‌دانستند. رشد اخیر قیمت نشان می‌دهد با حرکت بازار، فعالیت و علاقه به سرمایه‌گذاری در آن باز می‌گردد.

در گزارش Arcane آمده است افزایش حجم معاملات بیت کوین به واسطه رشد قیمت آن، نشان می‌دهد بازگشت قوی بازار توسط خیل عظیم خریداران حمایت می‌شود. این موضوع نشانه خوبی برای بازار است.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان پیشنهاد خرید و فروش و سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.

قابل ذکر است حجم معاملات بیتکوین در روند نزولی قرار گرفته بود و برای ۴ روز متوالی این روند به صورت شدیدی ادامه داشت اما در روز گذشته شاهد افزایش حجم معاملات بودیم.

تحلیل شما از نمودار BTC/USDT چیست؟ آیا قیمت بیت کوین به سمت ثبت رکورد تاریخی جدیدی در حال حرکت است؟

منبع
coingapecoindesk

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا