اخبار خارجی

رکوردی جدید؛ شبکه بیت کوین ۸.۹ میلیارد دلار تراکنش در یک ساعت پردازش کرد!

حجم معاملات داخل زنجیره شبکه بیت کوین به بالاترین مقدار خود رسید و طی یک ساعت تقریبا ۹ میلیارد دلار پردازش انجام داد.

  • بیت کوین ۸.۹ میلیارد دلار در یک ساعت پردازش کرد که بالاترین حجم معاملات در تاریخ این شبکه است.
  • این موضوع نشان می‌دهد که بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش چه مقدار رشد کرده است.
  • سرمایه گذاران پیش بینی می‌کنند بیت کوین به دلیل قابلیت انتقال ارزش، با دارایی مهمی تبدیل شود.

شبکه بیت کوین طی یک ساعت، ۸.۹ میلیارد دلار تراکنش پردازش کرد. اگرچه اکثر این مقدار، تغییر در آدرس ها بود اما نشان می‌دهد که بیت کوین تا چه حد می‌تواند به عنوان واسطه مبادلاتی در بلندمدت عمل کند.

طبق گفته های رافائل شولتز کرافت (Rafael Schultze-Kraft) موسس شرکت گلسنود (Glassnode) این بالاترین حجم معاملات بیت کوین طی یک ساعت در تاریخ ۱۱ ساله آن می‌باشد.

وی در توییتر نوشت:

۸.۹ میلیارد دلار به صورت بیت کوین طی یک ساعت انتقال یافت. این مقدار، بیشترین حجم معاملات بیت کوین طی یک ساعت بوده است.

ظرفیت بالای تراکنش بیت کوین بیانگر پتانسیل آن برای ذخیره ارزش است

بر اساس اطلاعات Blockchain.com، ارزش تراکنش روزانه بیت کوین از ۲۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۱.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

شبکه بیت کوین شروع به پردازش مقدار چشمگیری تراکنش به صورت روزانه کرده است و در صورتی که قیمت بیت کوین افزایش یابد، این مقدار به تدریج بیشتر نیز خواهد شد.

انتقال ناگهانی ۹ میلیارد دلار در تاریخ ۴ دسامبر بیانگر روند کنونی قیمت بیت کوین یا شرایط بازار نیست.

دارندگان بزرگ بیت کوین به تغییر آدرس ها یا استفاده منظم از آدرس های جدید به عنوان یک اقدام امنیتی تمایل دارند.

نکته ای که این موضوع بیان می‌کند، قابلیت شبکه بیت کوین برای انجام میلیاردها دلار تراکنش در مدت زمان اندک است. این ویژگی باعث می‌شود بیت کوین در جایگاهی قرار بگیرد که با دارایی های امن سنتی رقابت کند.

سرمایه گذارانی نظیر اسپنسر بوگارت (Spencer Bogart) از شرکت Blockchain Capital در ماه های اخیر گفته اند که اندیکاتورهای فاندامنتال قوی بیت کوین به عنوان واسطه مبادلاتی و ذخیره ارزش، به رونق بلندمدت آن کمک خواهد کرد.

اوایل هفته جاری، CCN گزارش داد که علیرغم سرکوبی و تعطیلی صرافی های ارز دیجیتال توسط دولت چین، بوگارت پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال های آتی افزایش خواهد یافت زیرا ویژگی ذخیره ارزش آن به رشد خود ادامه خواهد داد.

مسیر پیش رو

اگرچه ظرفیت بیت کوین در حال رشد است و معاملات و تراکنش های بیشتری به طور روزانه پردازش می‌شود، اما زیرساخت های این دارایی باید قوی تر شود.

بکت و سایر پلتفرم های سازمانی تازه در سال ۲۰۱۹ ظهور پیدا کرده‌اند و مجموعه‌ای از متصدیان برای پشتیبانی از رشد بیت کوین به عنوان یک دارایی امن ضروری است.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا