اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

کندل هفتگی قیمت بیت کوین با ۲.۸۵٪ رشد در یک هفته گذشته در سطح ۲۴٬۳۰۵ دلار بسته شد. این درحالیست که روز گذشته شاخص ترس و طمع کریپتو برای اولین بار پس از ۱۷ هفته وارد محدوده «خنثی» شده بود. با این حال این شاخص با ۲ واحد کاهش نسبت به دیروز اکنون روی عدد ۴۵ قرار دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در روزهای ۲۰ و ۲۱ مرداد تا بالاتر از مقاومت ۲۴٬۶۶۸ دلار رشد کرد اما خریداران نتوانستند این سطح را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی مختصر ایجاد شده، دست به فروش می‌زنند اما تلاش برای دستیابی به سطوح مقاومتی بالاتر توان خرس‌ها را ضعیف کرده است.

در نمودار یک روزه قیمت بیت کوین (تصویر زیر) میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (منحنی آبی رنگ) که شیب صعودی مساعدی پیدا کرده است و اندیکاتور RSI که در ناحیه مثبت قرار دارد نشان می‌دهد که مسیر صعودی با مقاومت کمتری روبه‌رو است. روز یکشنبه ۲۳ مرداد ماه قیمت BTC برای مدتی به بالاتر از سطح ۲۵٬۰۰۰ دلار هم رسید اما در حفظ این سطح ناکام ماند. اگر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بتواند بالاتر از سطح ۲۵٬۰۰۰ دلار محفوظ بماند، امکان رشد قیمت تا ۲۸۰۰۰ دلار فراهم می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه، منبع: تریدینگ ویو

سطح ۲۸٬۰۰۰ دلاری می‌تواند به عنوان یک مقاومت محکم سد راه بیتکوین قرار بگیرد. اما اگر بر این مقاومت نیز غلبه شود امکان رشد قیمت تا ۳۲٬۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. ناحیه حیاتی که باید برای ادامه روند به آن توجه داشت منطبق است با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۲۳٬۴۱۴ دلار. اگر قیمت بیت کوین تا این سطح کاهش یابد و با موفقیت به بالا افزایش یابد نشان دهنده آن است که احساسات بازار مثبت است و تریدرها در کف مقطعی بازار در حال خرید هستند.

اما اگر قیمت بیت کوین روند نزولی در پیش بگیرد و به زیر این سطح برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر قیمت، فعال‌تر هستند. پس از آن جفت ارز BTC/USDT می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (سطح قیمت ۲۱٬۹۷۶ دلار) کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۴ ساعت منبع: تریدینگ ویو

در نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین (تصویر فوق) سطح ۲۴٬۶۶۸ دلار به میدانی برای رقابت گاوها و خرس‌ها تبدیل شده است. میانگین متحرک‌های این نمودار شیب صعودی دارند که نشان می‌دهند برتری با خریداران است اما واگرایی منفی در شاخص RSI نشان می‌دهد این مومنتوم در حال ضعیف شدن است.

اگر در این نمودار قیمت بیت کوین به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (منحنی آبی رنگ) شکسته شود، قیمت بیت کوین می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه (منحنی قرمز-سطح ۲۳٬۸۳۴ دلار) و پس از آن تا سطح ۲۳٬۶۰۰ دلار کاهش یابد.

  • مهم‌ترین حمایت‌های قیمت بیت کوین در کجا قرار دارند؟

در نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین، مهم‌ترین حمایت‌ها در سطوح ۲۴٬۴۱۶ دلار، ۲۳٬۴۱۴ دلار و ۲۱٬۹۷۶ دلار قرار دارند. در تایم فریم ۴ ساعته حمایت‌های کلیدی بیتکوین عبارتند از ۲۴٬۳۴۴ دلار و ۲۳٬۸۳۴ دلار.

  • مهم‌ترین مقاومت‌های بیت کوین در کجا قرار دارند؟

بیت کوین برای ادامه روند صعودی خود نیاز دارد از سد مقاومت ۲۴٬۶۶۸ دلار و سپس مقاومت ۲۵۰۰۰ دلار عبور کند. اگر این سطح به خوبی حمایت شود، هدف بعدی قیمت BTC می‌تواند سطح ۲۸۰۰۰ دلار باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا