اخبار خارجی

افزایش بی سابقه کارمزد تراکنش های بیت کوین؛ علت چیست؟

تقاضا برای شبکه بیت کوین در حال افزایش است، به طوری که افزایش قیمت این رمز ارز دلیل احتمالی این افزایش تقاضای ناگهانی است.

این موضوع باعث شده است کارمزد تراکنش‌های بیت کوین افزایش چشمگیری داشته باشد و تقریبا به بالاترین مقدار ثبت شده خود پس از هاوینگ ماه می برسد.

هش ریت بیت کوین هنوز کاهش نیافته است و هم‌چنان نزدیک به بالاترین مقدار خود قرار دارد. کارمزد زیاد تراکنش‌ها همراه با افزایش قیمت باعث شده است که ماینینگ بیت کو‌ین بسیار سودآور باشد. این موضوع می‌تواند گویای آن باشد که هش ریت بیت کوین در آینده نزدیک افزایش بیشتری خواهد یافت.

افزایش سلامت و امنیت شبکه بیت کوین با افزایش هش ریت و کارمزد

ثابت ماندن طولانی‌مدت قیمت بیت کوین در کانال ۹۰۰۰ دلار سرانجام باعث شد که این رمز ارز با نوسان قیمت چشمگیری مواجه شود و قیمت آن به ۱۱,۴۰۰ دلار برسد.

از این به بعد قیمت بیت کو‌ین در کانال ۱۱,۰۰۰ دلار ثابت می‌ماند.

این موضوع باعث شده است که بیت کو‌ین یک ساختار تکنیکال به شدت صعودی تشکیل دهد، به طوری که بسیاری از تحلیلگران درباره افزایش قیمت بیشتر در روزها و هفته‌های آتی صحبت می‌کنند.

قیمت بیت کوین تنها موردی نیست که رشد خوبی داشته است، بلکه شبکه بیت کوین نیز شاهد رشد مناسبی داشته است.

در حال حاضر، هش ریت بیت کو‌ین اندکی کمتر از رکورد ۱۲۶ میلیون تراهش در ثانیه قرار دارد که چند هفته پیش ثبت شد.

هش ریت بیت کوین در همین حدود ثابت مانده است و احتمالا به دلیل افزایش سودآوری ماینینگ، هش ریت نیز در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت. هرچند این افزایش ممکن است به دلیل تنظیم سختی اخیر کاهش یابد.c

ارزش وارد شده به شبکه بیت کو‌ین نیز در حال افزایش است و در حال حاضر در بالاترین سطح خود از اواخر ماه آوریل تاکنون قرار دارد.

طبق اطلاعات blockchain.com، در تاریخ ۲۷ جولای تقریبا ۳ میلیارد دلار تراکنش در شبکه بیت کو‌ین انجام شده است.

تراکنش در شبکه بیت کوین

افزایش کارمزد تراکنش بیت کوین به بالاترین سطح سال جاری

یکی از نتایج افزایش تقاضا برای شبکه بیت کوین، افزایش چشمگیر کارمزد تراکنش‌ها است. طی چند روز گذشته، کارمزد تراکنش‌های بیت کو‌ین به سطح بی‌سابقه‌ای طی یک سال گذشته رسید. در مجموع، در تاریخ ۲۷ جولای ۲.۰۶ میلیون دلار کارمزد تراکنش به ماینرها پرداخت شده است.

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

آخرین بار که کارمزد تراکنش بیت کوین نزدیک به این سطح قرار داشت پس از هاوینگ ماه می بود.

در این بین، قراردادهای باز در قراردادهای آتی نقدی CME نیز به رکورد ۷۲۴ میلیون دلار رسید.

افزایش قراردادهای باز یا ارزش قراردادهای اوراق مشتقه که هنوز تسویه نشده اند گویای آن است که پول و سرمایه در حال ورود به بازار است و معامله کنندگان انتظار افزایش نوسان قیمت بیت کوین در آینده نزدیک را دارند.

رکورد قبلی قراردادهای باز بیت کو‌ین تقریبا ۵۳۲ میلیون دلار بود که در ماه می ثبت شد.

اگرچه قراردادهای باز در حال افزایش هستند، اما حجم معاملات در سطح کم بوده است. میانگین حجم معاملات روزانه در قراردادهای آتی بیت کوین CME از ابتدای ماه تاکنون ۲۷۶ میلیون دلار بوده است. این مقدار در ماه گذشته ۲۸۵ میلیون دلار بود. هرچند روز گذشته حجم معاملات با در نظر گرفتن افزایش قیمت بیت کو‌ین به ۱.۳۳ میلیارد دلار افزایش یافت.

روز گذشته بکت نیز بیشترین حجم معاملات روزانه خود را برای قراردادهای آتی بیت کو‌ین فیزیکی گزارش داد. ارزش حجم معاملات روزانه بکت تقریبا ۱۱۴ میلیون دلار بود که ۱۲ برابر کمتر از حجم معاملات CME است.

قراردادهای آتی بیت کوین CME در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و در حال حاضر تنها محصول نقدی قانونگذاری شده در آمریکا است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا