اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین با 7٪ کاهش در چند ساعت اخیر، به محدوده 29٬000 دلار بازگشت

در چند ساعت گذشته قیمت بیت کوین با کاهش ۷٪ از سطح ۳۱٬۵۰۰ دلار تا کف ۲۹٬۱۰۰ دلاری کاهش یافته است. در حالیکه روز گذشته ارز دیجیتال بیت کوین توانست پس پشت سر گذاشتن ۹ هفته متوالی قرمز رنگ، کندل هفتگی خود را به رنگ سبز ثبت کند و امیدها را به تریدرها بازگرداند و حتی از سد سطح ۳۱٬۰۰۰ دلاری عبور کند، اما این رشد آنچنان هم ادامه دار نبود.

به گزارش میهن بلاکچین، در حالیکه رمزارزها چند ماه است در بازار خرسی گرفتار شده‌اند، نوسان‌های کوچک قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته، همچنان کاربران را در ترس شدید نگه داشته است. بزرگ‌ترین رمزارز بازار اکنون با ۷٪ کاهش قیمت در چند ساعت به سطح ۲۹٬۰۰۰ دلاری بازگشته است. در حالیکه آلتکوین‌ها نیز به پیروی از BTC با کاهش قیمت همراه بوده‌اند.

کاهش ۷٪ قیمت بیت کوین در چند ساعت اخیر
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: میهن بلاکچین

قیمت اتریوم، دومین رمزارز بزرگ بازار نیز با ۶.۶٪ کاهش به ۱٬۷۶۰ دلار رسیده است. در بین ۱۰ رمزارز بزرگ، کوین BNB است که با بیشترین افت قیمت مواجه بوده است. قیمت BNB اکنون به ۲۸۶ دلار رسیده است. البته کاهش قیمت این رمزارز می‌تواند ناشی از خبر بلومبرگ باشد. بلومبرگ گزارش داده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تحقیقاتی را پیرامون عرضه اولیه BNB توسط صرافی بایننس آغاز کرده است مبنی بر اینکه بایننس می‌بایست عرضه BNB را به عنوان اوراق بهادار ثبت می‌کرده است.

اطلاعات کوین گلس نشان می‌دهد که در ۴ ساعت گذشته، بیش از ۱۲۳ میلیون دلار قرارداد آتی لیکویید شده است که از این مقدار ۹۰٪ آنها متعلق به قراردادهای خرید استقراضی (Long) بوده است. همچنین شاخص ترس و طمع روی عدد ۱۵ (ترس شدید) قرار دارد.

اکثر رمزارزها در بازار اکنون به رنگ قرمز درآمده‌اند. مشهورترین کوین‌های بازار مانند کاردانو، سولانا و دوج کوین با ۴٪ کاهش قیمت نسبت به روز قبل معامله می‌شوند. در حالیکه پولکادات (DOT) و آوالانچ (AVAX) ریزش‌های بیشتری را متحمل شده‌اند در اینجا می‌توانید قیمت روز ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

قیمت لونا کلاسیک (LUNC) با ۱۱.۴٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۰.۰۰۰٬۰۷۲ دلار رسیده است. همچنین براساس اطلاعات کوین مارکت کپ، قیمت لونا جدید (LUNA) نیز با ۱۳٪ افت به ۴.۳۸ دلار رسیده است. قیمت تتر (USDT) نیز به ۳۱٬۷۵۳ تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۰.۲٪ افزایش را نشان می‌دهد.

آیا قیمت بیت کوین بیش از این کاهش می‌یابد؟

علیرغم نظر برخی از تریدرها، گزارش هفتگی گلسنود از داده‌های آنچین بیتکوین که روز گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که هنوز برخی از شاخص‌های درون زنجیره‌ای از احتمال کاهش بیشتر قیمت بیت کوین خبر می‌دهند. برای مثال همانطور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، شاخص NUPL که میزان سود و زیان خالص محقق نشده نسبت به ارزش بازار را اندازه‌گیری می‌کند، نشان می‌دهد که کمتر از ۲۵٪ از ارزش بازار در سود قرار دارند؛ این شرایط مشابه ساختار پیش از دوره تسلیم در بازارهای خرسی قبلی است. شایان ذکر است خلاصه‌ای از تحلیل داده‌های گلسنود را در گزارش بعدی میهن بلاکچین منتشر خواهیم کرد. این داده‌ها به بررسی شرایط بازار کمک خواهند کرد، اما به تنهایی عاملی برای پیش بینی روند قیمت بیت کوین نخواهند بود.

بر اساس رویدادهای تسلیم (capitulation) دوره‌های قبلی، اگر بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار بخواهد همان مسیر مشابه را طی کند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا محدوده بین ۲۰٬۵۶۰ تا ۲۵٬۷۰۰ دلار کاهش یابد.

شاخص nupl گزارش گلسنود، کمتر از ۲۵٪ ارزش بازار در سود قرار دارد
شاخص NUPL نشان می‌دهد کمتر از ۲۵٪ ارزش بازار در سود قرار دارد؛ منبع: گلسنود
  • حمایت‌های کلیدی بیت کوین در چه منطقه‌ای قرار دارند؟

اگر در تایم فریم ۱ ساعته به نمودار قیمت بیت کوین نگاه کنیم، می‌توان سطوح ۲۹٬۰۰۰ دلار، ۲۸٬۵۰۰ دلار و ۲۷٬۲۰۰ دلار را حمایت‌های بیتکوین در این تایم فریم در نظر گرفت.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا