اخبار خارجی

نهنگ ها کنترل موجودی آلتکوین های برتر را در اختیار دارند!

اگرچه نهنگ های بیت کوین به سرخط خبرهای ماه اخیر تبدیل شده اند، اما دارایی بیت کوین برخلاف آلتکوین های مهم، در سال ۲۰۱۹ به صورت یکدست توزیع شده است.

این موضوع، نتیجه تحقیق Clovr بوده است که به تحلیل کیف پول ها و تراکنش های ارزهای دیجیتال مختلف در ماه نوامبر پرداخته است.

برتری بیت کوین در تعداد کیف پول های مورد نیاز برای کنترل بلاک چین

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که توزیع دارایی و ثروت بیت کوین نسبت به سال ۲۰۱۸ بهبود یافته است، اما در بین آلتکوین های برتر از لحاظ ارزش بازار، نهنگ ها هرچه بیشتر کنترل موجودی را تحت اختیار خود قرار می‌دهند.

طبق گزارش Clovr که کیف پول های مرتبط با صرافی ها را در این تحقیق مدنظر قرار نداده است، ضریب جینی (Gini) بیت کوین که معیاری از توزیع ثروت می باشد، در سال جاری از ۰.۶۶ به ۰.۶۴ کاهش یافته است.

در مقابل، ضریب جینی بیتکوین کش از ۰.۷۳ به ۰.۷۵ و ضریب جینی اتر که بزرگترین آلتکوین است از ۰.۶۹ به ۰.۷۸ افزایش داشته است.

این نتایج به همراه تعداد اندک حساب های مورد نیاز برای نهنگ ها در جهت کنترل کامل بلاکچین، نشان می‌دهد که آلتکوین ها نسبت به بیت کوین آسیب پذیرتر می‌باشند.

برای اینکه نهنگ ها با یکدیگر گروهی تشکیل دهند و بیش از نیمی از موجودی را تحت کنترل خود بگیرند، حداقل تعداد کیف پول لازم برای بیت کوین ۴,۵۴۵ کیف پول است.

در مقابل، این عدد برای اتر، بیتکوین کش و لایت کوین به ترتیب ۳۲۲، ۱,۱۰۹ و ۱۸۹ کیف پول است.

در این تحقیق از ۱۰,۰۰۰ آدرس کیف پول برتر برای هر ارز دیجیتال استفاده شده و کیف پول صرافی ها مد نظر نبوده است.

از ارزهای دیجیتال با ارزش بازار کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار اجتناب کنید

به غیر از آلتکوین های برتر، نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که نابرابر بودن توزیع دارایی در توکن های مهم بر بستر بلاک چین اتریوم یا همان توکن های ERC-20 شدیدتر است.

در بین این توکن ها، توکن HPT که توکن اصلی استخر ماینینگ صرافی هیوبی است، شرایط به مراتب بدتری دارد و ضریب جینی آن ۰.۹۹ است که نشان می‌دهد ۷۰ درصد توکن ها متعلق به یک آدرس است.

در بین توکن های ERC-20، هرچه ارزش بازار کمتر باشد، نابرابری توزیع دارایی شدیدتر است.

در این تحقیق بیان شده است:

اگر توزیع متمرکز دارایی شما را به عنوان یک سرمایه گذار ارزهای دیجیتال نگران می‌کند، پس بهتر است که از خرید توکن هایی با ارزش بازار کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار اجتناب کنید.

طبق گزارش کوین تلگراف، تراکنش های بزرگ هم چنان توجه تحلیلگران را به خود جلب می‌کند، مخصوصا تراکنش هایی که مبدا یا مقصد آنها نامشخص است.

در ماه سپتامبر، تراکنشی به ارزش ۹۴,۰۰۰ بیت کوین باعث شد که دریافت کننده این تراکنش به ثروتمندترین آدرسی که متعلق به صرافی نیست دست یابد.

اقدامات نهنگ ها هم چنین می‌تواند بر بازار نیز تأثیرگذار باشد، به طوری که در مورد اخیری که هفته گذشته صورت گرفت، یکی از بزرگترین معامله کنندگان بیتفینکس توانست قیمت بیت کوین را با تراکنش ۸۰۰ بیت کوین خود افزایش دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا