اخبار بیت کوین

رکورد شکنی رشد تعداد نهنگ‌های بیت کوین؛ ۱۶ آدرس نهنگ در یک روز اضافه شد

بر اساس گزارشی از پلتفرم تحلیلی سنتیمنت، در ۲۴ ساعت اخیر، انباشت زیادی در بلاکچین بیت کوین صورت گرفته و ۱۶ نهنگ جدید به جمع نهنگ‌های حاوی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد از این ارز اضافه شده است. افزایش چشمگیر تعداد نهنگ‌ها در حالی رخ می‌دهد که بیت کوین به دنبال شکستن مقاومت ۲۷،۰۰۰ دلاری است.

به نقل از بی‌این‌کریپتو و بر اساس داده‌های سنتیمنت، افزایش اخیر در تعداد نهنگ‌ها و به ویژه آدرس‌های حاوی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت کوین، بیشترین رشد یک روزه از ۲۸ فوریه ۲۰۲۲ (۹ اسفند ۱۴۰۰) را نشان می‌دهد. در حال حاضر ۱۳،۹۶۷ آدرس، بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت کوین هولد می‌کنند.

نمودار تعداد نهنگ‌های حاوی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت کوین
نمودار تعداد نهنگ‌های حاوی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت کوین – منبع: Santiment

لازم به ذکر است، این افزایش تا حدی به خاطر انباشت نهنگ‌های کوچکتر و ورود آن‌ها به جمع نهنگ‌های دارای ۱۰۰ تا ۱۰۰۰۰ واحد بیت کوین صورت گرفته است. در حال حاضر، ۱۴۰،۲۱۰ آدرس بین ۱۰ تا ۱۰۰ واحد BTC در اختیار دارند.

سنتیمنت پیش از این نیز در گزارشی از افزایش چشمگیر تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۱۰ بیت کوین از فوریه ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) خبر داده بود. به گفته این پلتفرم تحلیلی، از ماه مارچ سال گذشته تاکنون ۱۱،۸۰۶ آدرس جدید به این گروه از هولدرها اضافه شده است. این آدرس‌ها را می‌توان به سرمایه‌گذاران خرد نسبت داد، بنابراین، ۸.۱۲٪ افزایش تعداد این آدرس‌ها را می‌توان نشانه بازگشت علاقه سرمایه‌گذاران خرد به بازار تلقی کرد.

همزمان با افزایش تعداد نهنگ‌های بیت کوین، موجودی هولدرهای بلند مدت همچنان رو به افزایش است. بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی اینتو د بلاک، سرمایه‌گذارانی که بیت کوین‌های خود را برای بیش از یک سال نگه‌ داشته‌اند، ۶۹٪ از عرضه را تشکیل می‌دهند.

پرایس اکشن بیت کوین

بیت کوین در ماه اکتبر علیرغم شکستن مقاومت ۲۸،۰۰۰ دلاری، در حفظ آن ناتوان بود و در ادامه به زیر ۲۷،۰۰۰ دلار سقوط کرد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: Tradingview
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: Tradingview

برخی از تحلیلگران معتقدند با توجه به تشدید بحران در خاورمیانه و داده‌های متناقض بازار مشتقات، ریزش قیمت BTC می‌تواند تا ۲۵،۰۰۰ دلار نیز ادامه داشته باشد. علاوه بر این، اینتو د بلاک به تازگی از افزایش فروش توسط ماینرهای بیت کوین خبر داده است؛ اتفاقی که می‌تواند فشار نزولی بیشتری بر قیمت وارد کند.

بر اساس داده‌های اینتو د بلاک، ماینرهای بیت کوین در هفته گذشته بیش از ۲۰،۰۰۰ واحد از این ارز را به فروش رسانده‌اند که بیشترین میزان از ماه آوریل است:

این موضوع نشان می‌دهد ماینرها برای جبران هزینه‌ها بیت کوین خود را در قیمت‌های بالا به فروش می‌رسانند. اگرچه این اتفاق جدیدی نیست اما می‌تواند فشار فروش زیادی به بازار وارد کند.

علیرغم این اتفاقات، خوش‌بینی بسیار زیادی در رابطه با تایید احتمالی صندوق‌های قابل معامله بورسی اسپات بیت کوین (ETF) در بازار وجود دارد؛ به طوری که تحلیلگران بلومبرگ پیش‌بینی می‌کنند نخستین ETF اسپات بیت کوین اوایل سال آینده تایید شود.

علاوه بر این، هاوینگ سال آینده بیت کوین نیز عامل مهم دیگری است که می‌تواند سرمایه‌گذاران بسیاری را جذب کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا