اخبار بیت کوین

افزایش تعداد پوزیشن‌های لانگ نهنگ‌های بیت کوین؛ آماده برای رالی جدید باشیم؟

به گفته کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت، در حال حاضر تعداد و حجم پوزیشن‌های لانگ نهنگ‌ها در صرافی‌های بای‌بیت و HTX به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بر اساس داده‌های آنچین، ظاهرا نهنگ‌ها این پوزیشن‌ها را با قیمت ۶۹٬۰۰۰ دلار باز کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، یانگ جو خاطرنشان کرد پیش از این در آگوست سال ۲۰۲۳ (مرداد ۱۴۰۲)، درست پیش از رالی که قیمت بیت کوین را در عرض چند ماه از ۲۵٬۰۰۰ دلار به بالای ۷۳٬۰۰۰ دلار رساند نیز تعداد و حجم پوزیشن‌های لانگ نهنگ‌ها به طور قابل توجهی افزایش یافته بود.

افزایش حجم پوزیشن‌های لانگ نهنگ‌های بیت کوین در صرافی HTX - منبع: Ki Young Ju/X
افزایش حجم پوزیشن‌های لانگ نهنگ‌های بیت کوین در صرافی HTX – منبع: Ki Young Ju/X

قیمت بیت کوین هنوز بیش از حد رشد نکرده است!

به گفته مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت، از نظر پارامترهای فاندامنتال بلاکچین بیت کوین و با توجه به نسبت ترمو کپ (thermo cap ratio)، قیمت این ارز دیجیتال هنوز به طور قابل توجهی از ارزش واقعی آن فراتر نرفته است.

شاخص ترمو کپ مجموع وزنی کوین‌های استخراج شده را با قیمت تولید آنها دنبال می‌کند و نشان‌دهنده کل سرمایه وارد شده به بلاکچین بیت کوین است و از طریق آن می‌توان سقف و کف بازار را مشخص کرد. در صورتی که مارکت کپ بیت کوین را بر شاخص ترمو کپ تقسیم کنیم، نسبت ترمو کپ به دست می‌آید.

شاخص ترمو کپ بیت کوین - منبع: Ki Young Ju/X
شاخص ترمو کپ بیت کوین – منبع: Ki Young Ju/X

یانگ جو اوایل ماه جاری عملکرد کنونی بیت کوین را به چهار سال پیش تشبیه کرده بود. در آن زمان علیرغم افزایش شدید فعالیت‌های آنچین، قیمت بیت کوین بیش از نیمی از سال را تثبیت شد. به گفته وی، در حال حاضر روزانه ۱ میلیارد دلار به بازار بیت کوین وارد می‌شود و احتمالا کوین‌های خریداری شده به کیف پول‌های سخت‌افزاری منتقل می‌شوند:

بیت کوین در حال تجربه همان حال و هوای اواسط ۲۰۲۰ است. در آن زمان، علیرغم فعالیت بالای آنچین که بعدا مشخص شد مربوط به معاملات OTC بوده است، قیمت بیت کوین شش ماه در حوالی ۱۰٬۰۰۰ دلار در نوسان بود. در حال حاضر نیز با وجود نوسانات پایین قیمت، فعالیت‌های آنچین همچنان بالاست و روزانه ۱ میلیارد دلار به کیف پول نهنگ‌های جدید اضافه می‌شود که ظاهرا مربوط به حضانت از کوین‌های سرمایه‌گذاران است.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین در کانال ۶۶٬۰۰۰ دلاری در نوسان است.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا