اخبار بیت کوین

صرافی کوین بیس: بیت کوین پس از هاوینگ تبدیل به طلای دیجیتال می شود!

با نزدیک شدن به هاوینگ ماه می بیت کوین، کوین بیس از فرصت استفاده کرده و بیتکوین را طلای دیجیتال خوانده است. در مجموعه توییت هایی که کوین بیس منتشر کرده، به دلایل کلیدی و مهم این موضوع پرداخته است که چرا هاوینگ و کاهش نرخ عرضه پس از آن می‌تواند از ایده “بیت کوین همانند طلای دیجیتال است” پشتیبانی کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

کمیاب بودن باعث با ارزش شدن است

از سال ۱۹۷۱ که استاندارد طلا کنار گذاشته شد، ارزش دلار کاهش و ارزش طلا تقریبا ۴۰۰۰ درصد افزایش یافت. طلا به دلیل کمیاب بودن نسبی خود، ارزش بیشتری نسبت به فلزهای مشابه نظیر مس دارد.

بیتکوین طوری طراحی شده است که همانند طلا کمیاب باشد و به دست آوردن آن نیز از طریق فرایند گواه اثبات کار ماینینگ دشوار باشد. هرچند بیت کوین مزیتی که نسبت به طلا دارد این است که از طریق کانال های ارتباطی قابل انتقال است.

کوین بیس در این خصوص نوشته است:

بیت کوین که مجهز به مزیت های فناوری، توسعه و پیشرفت سریع و بازار جهانی بالغ و منسجم است، یک ذخیره ارزش و رقیب طلا در عصر دیجیتال می‌باشد.

هاوینگ کمیاب بودن بیت کوین را افزایش می‌دهد

طراحی بیتکوین به گونه ای است که موجودی آن محدود است و هربار که یک بلاک تراکنش استخراج می‌شود، توکن های جدید آن به عنوان پاداش صادر خواهند شد. سطح پاداش اولیه، ۵۰ بیت کوین به ازای هر هاوینگ بود که پس از دو هاوینگ این مقدار پاداش به ۱۲.۵ بیت کوین در هر بلاک رسیده است.

پس از هاوینگ ماه می، پاداش ماینینگ به ازای هر بلاک جدید که تقریبا هر ۱۰ دقیقه یکبار استخراج می‌شوند، به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت. این امر، نرخ عرضه سالانه بیت کوین را تقریبا به ۱.۷ درصد خواهد رساند.

انباشت به جریان (S2F) یکی از سنجش های نرخ عرضه جدید نسبت به کل موجودی است و پس از هاوینگ، کمیاب بودن S2F بیت کوین برابر با طلا خواهد شد.

کوین بیس در این خصوص نوشت:

انباشت به جریان طلا بیشتر از تمام فلزات دیگر است و انباشت به جریان بیت کوین نیز به زودی برابر با طلا خواهد شد.

بدون تقاضا، ارزشی وجود ندارد

اگر هیچ تقاضایی وجود نداشته باشد، نمی‌توان بر اساس S2F به پیش بینی قیمت پرداخت و این موضوع برای ارزهای سنتی همانند سایر کالاها نیز صادق است. با افزایش عرضه پول توسط بانک مرکزی، گاهی اوقات اقتصاد می‌تواند شکوفا شود. هرچند اگر عرضه و موجودی پول بیشتر از تقاضا شود، ابَرتورم رخ خواهد داد.

چنین رویدادهایی باعث می‌شود تقاضا به سمت دارایی های امن نظیر طلا و بیت کوین پیش برود و طبق شاخص عدم قطعیت سیاست اقتصاد جهانی، ترس اقتصادی به بالاترین میزان خود رسیده است.

این موضوع همراه با پیشرفت های فناوری پرشمار بیت کوین و توسعه سریع آن، بیت کوین را به عنوان طلای دیجیتال توجیه می‌کند.

طبق گزارش کوین تلگراف، کارمندان ارشد کوین بیس و ریپل اخیرا کارگروهی برای مشاوره دادن به قانونگذاران آمریکا تشکیل داده اند تا نوآوری در این بخش را تشویق کنند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا