مقالات عمومی

بیت کوین در چین مورد پذیرش رسمی قرار نمی گیرد !

در حالی که رسانه ها هم چنان درباره موضع دولت چین نسبت به بلاکچین صحبت می کنند آژانس رتبه بندی Weiss Ratings اعلام کرد که بیت کوین مورد پذیرش رسمی در چین قرار نمی گیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بیت کوین در تضاد با سیاست های دولت چین است

Weiss که به خاطر لحن جدی خود در رسانه های اجتماعی معروف شده است در توئیتی که روز ۲۸ اکتبر منتشر کرد گفت که چین هرگز از بیت کوین استفاده نخواهد کرد.

این اظهارات در حالی منتشر شد که چین آخرین سری از رتبه بندی های ارز دیجیتال خود را منتشر کرد که بیت کوین رتبه یازدهم را از بین ۳۵ توکن به خود اختصاص داد.

این توئیت اینگونه بود : چین هرگز از بیت کوین استفاده نخواهد کرد.

بیت کوین یک دارایی دیجیتال باز، غیرمتمرکز، بدون نیاز به اجازه برای مشارکت و مقاوم در برابر سانسور است که این دقیقا در تضاد با هر چیزی است که حزب کمونیست چین از آن طرفداری می کند.

در روزها اخیر پس از آنکه رئیس جمهور شی جین پینگ (Xi Jinping) و رسانه های ملی از عصر جدید بلاکچین در این کشور خبر دادند چشم انداز چین در مورد بیت کوین در کانون توجه قرار گرفته است.

هشدارهای چین درباره معاملات پرخطر ارزهای دیجیتال

به دنبال سخنرانی رئیس جمهور در روز جمعه بیت کوین وارد مرحله صعودی شد و ۳۰ درصد افزایش یافت و قبل از اینکه در قیمت ۹۴۰۰ دلار اصلاح شود به سطح موقتی ۱۰۵۰۰ دلار رسید.

علت این هیجان بلافاصله آشکار نشد. در این سخنرانی به بازیابی ارزدیجیتال اشاره نشده است و حتی شی جین پینگ اشاره ای به لغو ممنوعیت دو ساله معاملات ارزهای دیجیتال نکرد. در همین حال مطبوعات ملی هشدار دادند که حمایت از بلاکچین با تائید ارزهای جایگزین مانند بیت کوین اشتباه گرفته نشود.

خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه حزب کمونیست نوشت: آینده بلاک چین اینجا است اما ما باید منطقی بمانیم.

ظهور فناوری بلاکچین با ظهور ارز دیجیتال همراه بود اما نوآوری در فناوری بلاک چین به این معنا نیست که باید معاملات پر خطر ارز دیجیتال داشته باشیم.

در مقابل، گزارش های جداگانه ادعا می کنند که پلتفرم های رسانه های اجتماعی قبلاً سیاست عدم تحمل را در مورد انتقاد از بلاکچین اتخاذ کرده اند و محتوایی که منفی باشد را حذف می کنند.

مقامات رسمی EOS و ترون را به رسمیت می شناسند

طبق گزارش Bitcoinist این رتبه بندی بیشتر به نفع پروژه های داخلی بلاک چین است تا گزینه های غیرمتمرکز مانند بیت کوین. رتبه های اول را EOS و ترون(Tron) به خود اختصاص داده اند. ترون در آخر هفته و دوشنبه سودهای قابل توجهی کسب کرد زیرا مدیر عامل آن جاستین سان (Justin Sun) از یک معامله مالی به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار در آینده نزدیک خبر داد.

پکن برنامه دارد به اولین کشوری تبدیل شود که ارز دیجیتال بانک مرکزی صادر می کند. پارلمان هفته گذشته قانون اختصاصی ارز دیجیتال را تصویب كرد كه قرار است در ژانویه سال ۲۰۲۰ به مرحله اجرا در آید.

در ادامه رویترز خاطرنشان كرد كه هدف این قانون “تسهیل توسعه تجارت رمزنگاری و تأمین امنیت فضای مجازی و اطلاعات است.”

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا