اخبار خارجی

کاهش قیمت بیت کوین موجب نقد شدن ۷۰۰ میلیون دلار در صرافی بیتمکس شد!

سقوط امروز قیمت بیت کوین اکثر فروش و خرید استقراضی در بیتمکس طی ۱۶ ماه اخیر را فعال کرده است.

قیمت بیت کوین طی ۱۵ دقیقه از ۷۲۰۰ دلار به کمترین میزان خود طی ۱۰ ماه اخیر یعنی ۵۶۷۸ دلار کاهش یافت و باعث تعجب بسیاری از معامله کنندگان و نقد شدن ۷۰۲ میلیون دلار در بیتمکس شد. طبق گزارش شرکت تحقیقات در زمینه اوراق مشتقه Skew، این بالاترین میزان نقدینگی از تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ بوده است.

این کاهش قیمت باعث نقد شدن ۶۹۸ میلیون دلار فروش استقراضی و ۴ میلیون دلار خرید استقراضی شد.

صرافی بیتمکس که در کشور سیشل واقع است در تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ مجموعا ۷۵۰.۸ میلیون دلار سفارش نقد کرده بود، در حالی که قیمت بیت کوین از ۶۰۰۰ به کمتر از ۵۰۰۰ دلار کاهش یافته بود.

نقدینگی فروش هنگامی در بیتمکس رخ می‌دهد که بازار به شدت بر خلاف وضعیت های خرید استقراضی پیش برود و از قیمت نقدینگی عبور کند. در این صورت، موتور نقدینگی به صورت خودکار وضعیت خرید استقراضی را می‌بندد.

نقدینگی های فروش بیانگر فعال کردن اجباری وضعیت های خرید استقراضی است، در حالی که نقدینگی های خرید بیانگر فعال کردن اجباری وضعیت های فروش استقراضی است.

فشار بر بازار

اگرچه وضعیت های خرید و فروش استقراضی هر دو نقد شده اند، اما بیش از ۹۰ درصد نقدینگی ها مربوط به خرید استقراضی بوده است.

کاهش ناگهانی قیمت تقریبا همواره منجر به فشار خرید استقراضی می‌شود که به دنبال آن به روند نزولی و کاهش شدید قیمت می‌انجامد.

بازیابی موقتی پس از سقوط قیمت بیت کوین به کمترین مقدار خود طی ۱۰ ماه اخیر و کمتر از ۵۷۰۰ دلار انجام شد که باعث شد قیمت این ارز دیجیتال به ۶۷۰۰ دلار برگردد. در حال حاضر قیمت بیت کوین اندکی کمتر از ۶۰۰۰ دلار است که کاهش ۲۴ درصدی نسبت به روز گذشته را نشان می‌دهد.

جوئل کروگر (Joel Kruger) استراتژیست ارز در LMAX Group گفته است: ما معتقدیم که سطح حمایتی قوی در این محدوده وجود دارد. افرادی که در روند صعودی اواخر سال ۲۰۱۷ حاضر بودند از حضور بلندمدت خود خوشحال خواهند بود و درک بهتری از دارایی امن و ذخیره ارزش بودن بیت کوین خواهند داشت.

تاکنون بیت کوین نتوانسته است علاقه افراد به عنوان دارایی بدون ریسک را به دست آورد. در واقع کاهش اخیر قیمت از ۱۰,۵۰۰ به ۵۷۰۰ دلار همراه با سقوط و فروش عمده در بازارهای جهانی بوده است.

افزایش نوسان

با وجود نوسان شدید اخیر، نوسان ضمنی بیت کوین در آپشن های ۳ ماهه به ۳.۹ درصد روزانه (۷۴.۵ درصد سالانه) افزایش یافته است که بالاترین سطح از تاریخ ۹ ژانویه است.

نوسان ضمنی سنجشی از این موضوع است که دارایی موردنظر انتظار می‌رود در آینده تا چه حد ریسکی یا دارای نوسان باشد. نوسان، تاثیر مثبت بر قیمت آپشن ها دارد. هرچه عدم قطعیت بیشتر باشد، تقاضای پوشش ریسک بیشتر می‌شود.

افزایش در نوسان ۳ ماهه به معنای این است که معامله کنندگان اکنون انتظار دارند نوسان قیمت بیت کوین طی ۱۲ هفته آینده افزایش یابد.

کاهش قیمت اتر

با سقوط قیمت بیت کوین، قیمت اتر، دومین ارز دیجیتال جهان از لحاظ ارزش بازار به کمترین مقدار خود طی ۲ ماه اخیر یعنی ۱۲۸ دلار کاهش یافت. در حال حاضر قیمت اتر با ۳۰ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۳۷ دلار رسیده است.

کاهش قیمت اتر باعث فعال شدن ۳۲ میلیون دلار نقدینگی در بیتمکس شده است که از تاریخ ۲ آوریل ۲۰۱۹ بی سابقه است. چنین افزایشی در نقدینگی را نیز در ۲۵ سپتامبر شاهد بودیم.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا