اخبار خارجی

افزایش جستجوی عبارت «هاوینگ بیت کوین» در گوگل

عده ای معامله کنندگان معتقدند که هاوینگ آتی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال را به رکورد ۲۰,۰۰۰ دلاری سال ۲۰۱۷ یا حتی چند برابر آن افزایش خواهد داد.

طبق گزارش شرکت تحلیل ارز دیجیتال نروژی Arcane Research، نکته مشخص این است که علاقه به این موضوع در جستجوهای گوگل افزایش یافته است.

ویژگی گوگل ترندز (Google Trends) نشان می‌دهد که جستجوی عبارت هاوینگ بیت کوین (Bitcoin halving) در ماه جاری نسبت به دسامبر سال گذشته دوبرابر شده و به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۶ رسیده است.

طبق گزارش Arcane Research، افزایش تعداد جستجوهای گوگل نشانه ای از این موضوع است که هاوینگ توجه عموم را به عنوان یکی از عوامل افزایش قیمت در سال ۲۰۲۰ به خود جلب کرده است.

شرکت Arcane Research در گزارش روز جمعه خود گفت:

هاوینگ بیت کوین توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند. اکنون به صراحت می‌توان گفت که آگاهی از این مفهوم در حال گسترش بین مردم است.

گوگل ترندز تعداد دقیق جستجوهای انجام شده در خصوص هاوینگ بیت کوین را بیان نکرده است اما اطلاعاتی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد جستجوی این عبارت در هفته منتهی به ۱۹ ژانویه بر روی عدد ۳۵ قرار داشته است که نسبت به ماه دسامبر بر روی عدد ۱۵ بیش از دو برابر شده است. این مقیاس به طوری طراحی شده است که عدد ۱۰۰ بیانگر اوج محبوبیت جستجوی انجام شده است.

برای عبارت “هاوینگ بیت کوین” چنین شرایطی در سال ۲۰۱۶ رخ داد که آخرین هاوینگ بیت کوین بود. قیمت بیت کوین در آن سال دو برابر شد و در سال ۲۰۱۷ تا ۱۳ برابر افزایش یافت.

هنگامی که بیت کوین در بیش از یک دهه پیش عرضه شد، هاوینگ نیز در کد نرم افزاری این ارز دیجیتال کدنویسی شده بود. هر چهار سال شبکه بیت کوین دستخوش کاهش ۵۰ درصدی پاداش ماینینگ می‌شود. به تعداد واحد‌های جدید ارز دیجیتال صادر شده به عنوان پاداش برای اپراتورهای رایانه ای که بر روی تایید اطلاعات شبکه بلاک چین کار می‌کنند، پاداش ماینینگ می‌گویند.

بعضی از سرمایه گذاران ارز دیجیتال گفته اند که این رویداد می‌تواند قیمت بیت کوین را افزایش دهد، زیرا هنگامی سرمایه گذاران بیشتری، ورود به این عرصه یا افزایش سرمایه گذاری خود را مد نظر قرار می‌دهند که صدور کوین های جدید کاهش می‌یابد. بیت کوین با افزایش قیمت ۹۴ درصدی در سال ۲۰۱۹ که تقریبا ۳ برابر سود حاصل از شاخص S&P 500 بورس آمریکا است، به عنوان یک سرمایه گذاری عملکرد بهتری نسبت به دارایی های سنتی نظیر کالاها داشته است.

تحلیلگران بانک آلمانی BayernLB سال گذشته پیش بینی کرده است که هاوینگ آتی می‌تواند قیمت بیت کوین را به رکورد ۹۰,۰۰۰ دلار برساند اما بعضی از سرمایه گذاران اذعان داشته اند که این رویداد اثرات خود را بر روی قیمت گذاشته است.

در عرصه صنعت ارزهای دیجیتال، هاوینگ رویدادی است که بسیار مورد انتظار است. بعضی از مشتاقان ارز دیجیتال حتی وبسایت مخصوصی برای شمارش معکوس روز، ساعت، دقیقه و ثانیه های باقی مانده تا وقوع هاوینگ را ایجاد کرده اند. طبق اطلاعات سایت bitcoinblockhalf.com، هاوینگ آتی تقریبا ۱۲ می رخ خواهد داد.

اما اگرچه به نظر می‌رسد که افراد بیشتری به این اصطلاح علاقه مند شده اند، اما شرکت Arcane Research خاطرنشان کرده است که تعداد جستجوهای عبارت هاوینگ بیت کوین بسیار کمتر از جستجوهای کلمه بیت کوین است. طبق اطلاعات گوگل ترندز، تعداد جستجوهای کلمه بیت کوین حداقل ۳۰ برابر هاوینگ بیت کوین است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا