اخبار خارجی

معرفی ویژگی جدید شبکه لایتیتنگ برای مقابله با کلاهبرداری

به زودی در پیاده سازی لایه دوم شبکه لایتنینگ بیت کوین، دیده بان هایی به وجود خواهد آمد که یکی از مورد انتظارترین بهبودهای امنیتی در برابر کلاهبرداری است.

این شبکه آزمایشی که در صدد پرداخت سریعتر و ارزانتر در بیت کوین است، مدت هاست که فاقد بخش مهم و حیاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری می‌باشد و هدف این شبکه دیده بان ها در نسخه بعد، برطرف کردن این مشکل است. نسخه ۰.۷ شبکه لایتنینگ در ماه بعد عرضه خواهد شد.

دلیل این مشکل، نیاز به آنلاین بودن دائمی هنگام استفاده از لایتنینگ و اطمینان حاصل کردن از این موضوع می‌باشد که طرف مقابل قرارداد، سرمایه ها را از داخل کانال لایتنینگ سرقت نکند. انتظار نمی‌رود که اکثر کاربران معمولی چنین اقدامی را انجام دهند، بنابراین دیده بان با وضعیت هایی که قبلاً منتشر شده است می‌تواند به بررسی و محافظت از کانال بپردازد.

اساسا، اگر کاربر سودجویی تراکنش قدیمی را منتشر کند تا سرمایه بیشتر برای خود فراهم کند، دیده بان متوجه این موضوع می‌شود و کاربر را تنبیه می‌کند، بنابراین از فعالیت کلاهبردارانه او جلوگیری می‌کند.

کانر فرامکنشت رییس بخش مهندسی رمزنگاری لایتنینگ لبز که مسئول پیاده سازی دیده بان نیز می‌باشد، در کنفرانسی که در ماه آوریل برگزار شد به طور کامل در خصوص این طرح و پیاده سازی آن صحبت کرد. اولاوا اوسونتاکان مدیر ارشد فنی لایتنینگ لبز به کوین دسک گفت:

عامل مهم این است که اکنون ما برنامه بازدارنده مناسبی در خصوص هرگونه اقدامات نفوذپذیری در اختیار داریم. اکنون که کد برنامه دیده بان به صورت متن باز وجود دارد، هکر یا حمله کننده برای انجام حمله هیچ انگیزه ای ندارد زیرا ممکن است که قربانی با دیده بان پشتیبانی شود.

اوسونتاکان هم چنین گفت که هرکسی می‌تواند کد دیده بان را اجرا کند. وی بیان کرد:

اهمیت این نسخه آن است که پس از اجرا، هر نود فعال می‌تواند دیده بان خود را برای محافظت از زیرساخت خود داشته باشد. هم چنین هر کسب و کاری که از شبکه لایتنینگ استفاده می‌کند نیز می‌تواند برای محافظت از نودهای خود به اجرای دیده بان بپردازد.

منبع
bitcoinnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا