اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

ارزش بازار تحقق یافته بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافت

به گزارش میهن بلاکچین و به‌نقل از Decrypt، ارزش بازار تحقق یافته بیت کوین به بالاترین سطح خود تا به‌امروز یعنی ۳۷۸ میلیارد دلار رسیده است. این معیار میزان پول فعال در بازار بیت کوین را نشان می‌دهد. بیت کوین روز گذشته تا قیمت ۴۸۰۰۰ دلار بالا رفت و در حال حاضر با ۲.۱۸٪ کاهش به قیمت ۴۶،۵۶۱ دلار خرید و فروش می‌شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به عبارت دیگر ارزش بازار تحقق یافته، میزان ارزش بازار فعال را اندازه‌گیری می‌کند و دارایی‌هایی که برای مدت طولانی جابه‌جا نشده‌اند را نادیده می‌گیرد. از جمله این دارایی‌ها می‌توان به ثروت خفته خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو، نهنگ‌ها، کوین‌های گم شده یا از دست رفته و موجودی سرمایه‌گذاران بلند مدت (Hodlers) اشاره کرد.

برای محاسبه ارزش بازار تحقق یافته، پلتفرم‌های اندازه‌گیری داده‌ها مانند Glasssnode، ارزش هر کوین را نسبت به زمانی که آخرین جابه‌جایی را داشته است تعیین می‌کنند. به‌طور مثال اگر یک کوین آخرین بار در سال ۲۰۱۸ جابه‌جا شده باشد، به دلیل اینکه قیمت در آن زمان ۶۰۰۰ دلار بوده است، امروز آن را همان ۶۰۰۰ دلار ارزش‌گذاری می‌کند و محاسبات خود را بر همین اساس انجام می‌دهد.

نحوه استاندارد اندازه‌گیری ارزش بازار عبارت است از ضرب تعداد تمام کوین‌های در گردش در قیمت کنونی آن کوین. ارزش کلی بازار بیت کوین در زمان نگارش این خبر و بر اساس داده‌های CoinGecko حدود ۸۷۵ میلیارد دلار است.

اما ارزش بازار تحقق یافته تخمین واضح‌تری از اندازه بازار فعال بیت کوین ارائه می‌دهد. زمانی که ارزش بازار تحقق یافته رکورد بالاترین میزان خود را جابه‌جا می‌کند و در همین حال قیمت بیت کوین با سقف تاریخی خود در ۶۴۰۰۰ دلار فاصله زیادی دارد، می‌توان اینگونه برداشت کرد که تا به‌ امروز هیچ‌گاه چنین میزانی از پول فعال در بازار بیت کوین وجود نداشته است.

رسیدن به بالاترین میزان ارزش بازار تحقق یافته همزمان با رسیدن قیمت به ۴۸۰۰۰ دلار اتفاق می‌افتد. این قیمت بالاترین قیمت از زمان سقوط بازار در اواسط ماه می است. ارز دیجیتال BTC این هفته حدود ۴.۲ درصد و این ماه حدود ۴۶.۶۷ درصد رشد داشته است. بیت کوین مدت کوتاهی پس از رسیدن به قیمت ۴۸۰۰۰ دلار کاهشی شد و به ۴۶۷۰۰ دلار رسید.

یکی دیگر از دلایل این اتفاق، آخرین تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین است. در آخرین تغییر که هر دو هفته یک بار انجام می‌شود، سختی ماینینگ ۷.۳ درصد دشوارتر شد تا رقابت میان ماینرها افزیش یابد. این تنظیم، دومین تنظیم سختی است که پس از دو ماه کاهش هم‌اکنون مثبت شده است. کاهش میزان سختی به دنبال سرکوب ماینرها در چین اتفاق افتاد که قیمت بیت کوین را به نصف رساند. ارزش بازار تحقق یافته امروز نشان می‌دهد که تریدرها در حال باز پس‌گیری کوین‌های خود هستند.

به نظر شما با توجه به فعالیت جدید در بازار رمز ارزها، بیت کوین می‌تواند به رکورد تاریخی قیمت خود نزدیک شود؟

منبع
decrypt.co

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا