اطلاعیه صرافی

آفلاين شدن صرافي بيتفينكس؛ آيا بايد منتظر تكان خوردن بازار باشيم؟

رویدادهای کوچکی که در صرافی های مهم رخ می دهد می تواند تاثیر زیادی بر قیمت بیت کوین و بازار آلتکوین ها بگذارد. انتقال داده و اطلاعات صرافی های بیتفینکس (Bitfinex) و اتفینکس (Ethfinex) نیز از این جریان مستثنی نیست.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

امروز اعلام شد که در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۹، بیتفینکس و اتفینکس حدود ۳ الی ۷ ساعت آفلاین خواهند شد تا IFinex مرحله نهایی انتقال داده های خود را به سرورهای اختصاصی انجام دهد. IFinex شرکت فناوری مالک بیتفینکس و اتفینکس می باشد و قصد دارد از سیستم کلود AWS به دیتاسنتر جدید سوییس با سرورهای اختصاصی و سخت افزارهای عالی که برای معاملات با حجم بالا طراحی شده اند، نقل مکان کند.

این تعطیل شدن موقت بدان معناست که معامله کنندگان در بیتفینکس و اتفینکس چندین ساعت به حساب های خود دسترسی نخواهند داشت. از آنجایی که بیتفینکس یکی از بزرگترین صرافی های کریپتو است و میانگین حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۳۷۲ میلیون دلار است، تعجب برانگیز نیست هنگامی که این صرافی در حالت آفلاین قرار دارد شاهد دستکاری قیمت ها باشیم. اوایل سال جاری چنین اتفاق مشابهی برای بیتمکس (Bitmex) رخ داد.

صرافی بیتمکس اعلام کرده بود که تعمیرات مورد نظر در تاریخ ۲۱ آگوست رخ خواهد داد. مدت کمی پس از آفلاین شدن این صرافی، قیمت بیت کوین بیش از ۴۰۰ دلار افزایش یافت و از ۶,۴۶۶ دلار به ۶,۷۴۵ دلار رسید. پس از آنلاین شدن بیتمکس، فروش های استقراضی بسیار زیادی به یکباره نقد شدند و این امر بار دیگر منجر به افزایش ۳۰۰ دلاری قیمت بیت کوین شد.

بسیاری از افراد مدعی شدند که این تغییر قیمت غیر عادی بود و آفلاین شدن موقتی بیتمکس فرصتی را برای بعضی از افراد حاضر در بازار فراهم کرد تا از فروشندگان کلان استقراضی سود ببرند. این فروشندگان نمی‌توانستند مانع از انجام معامله شوند زیرا هنگام افزایش قیمت به حساب های خود دسترسی نداشتند.

شکی نیست که چنین اتفاقی می‌تواند دوباره رخ دهد، مخصوصا از آنجایی که بیتفینکس فروش استقراضی و معاملات کلان را امکان پذیر ساخته است.

اعتبار بیشتر در سال ۲۰۱۹

با آغاز سال جدید میلادی، بسیاری از افراد امیدوارند که سال ۲۰۱۹ شروعی دوباره برای بازار کریپتو باشد زیرا فضای کریپتو در صدد از بین بردن بدنامی خود نظیر دستکاری قیمت ها، کلاهبرداری ICO ها و هک شدن کیف پول ها می‌باشد‌.

در صورتی که صرافی های بیتفینکس و اتفینکس بدون وجود هیچگونه دستکاری قیمت برای چندین ساعت آفلاین شوند، این اقدام می تواند گام مثبتی برای بازار باشد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا