اخبار خارجی

صرافی غیرمتمرکز (DEX) بیتفینکس با قابلیت های جدید راه اندازی شد

صرافی بیتفینکس (Bitfinex) که یکی از صرافی های قدیمی این بازار محسوب می شود؛ خبر از راه اندازی صرافی غیرمتمرکز (DEX) خود با نام  DeversiFi را داده است.

این صرافی به کاربران اجازه می دهد تا بطور مستقیم از کیف پول های خود تراکنش های خود را انجام دهند. طبق مقاله رپورتاژ آگهی که این شرکت در سایت Cryptoslate منتشر کرده است؛ این DEX قصد دارد تا جایگزینی برای صرافی غیرمتمرکز قدیمی این کمپانی یعنی اتفینکس (Ethfinex) باشد.

DeversiFi؛ یک صرافی غیرمتمرکز نوین مبتنی بر اتریوم!

طبق مقاله منتشر شده توسط بیتفینکس؛ صرافی قدیمی اتفینکس با این صرافی جدید ادغام شود. این صرافی جدید کاملا مستقل از کمپانی بیتفینکس فعالیت میکند و قابلیت های جدیدی دارد که کمپانی در دو سال گذشته روی آنها کار کرده است.

صرافی DeversiFi درست مانند صرافی های متمرکز؛ دارای دفتر سفارش (Order Book) کامل و سرعت بالا در انجام تراکنش ها است. کمپانی بیتفینکس تاکید کرده است DeversiFi تنها صرافی غیرمتمرکز در حال حاضر است که تمام ویژگی های صرافی های متمرکز را دارد و به کاربران این قابلیت را می دهد تا به طور مستقیم از داخل کیف پول هایشان ترید کنند.

از قابلیت هایی که برای این صرافی ذکر شده است؛ لوریج (Leverage) و معاملات مارجین است که البته این ویژگی ها در صرافی های متمرکز زیاد دیده می شود. اما یکی دیگر از ویژگی های جدید و مهم این DEX؛ قابلیت وام دهی (Lending) است که به زودی به پلتفرم اضافه خواهد شد و به کاربران این اجازه را میدهد تا مستقیما از طریق DeversiFi ارز دیجیتال خود را وام بدهند یا بگیرند.

ویل هاربورن (Will Harborne)؛ مدیر DeversiFi اذعان دارد این پروژه یکی از مهمترین اهداف شرکت و قدمی بزرگ برای سرویسی جدید برای کاربران این کمپانی است. او در ادامه گفت صرافی غیرمتمرکز قبلی شرکت یعنی اتفینکس بسیار موفق بود و کاربران در حد و اندازه یک صرافی متمرکز از آن انتظار فعالیت داشتند.

مدیر اجرایی بیتفینکس نیز در این باره گفت پروژه اتفینکس به طور باور نکردنی موفق بود و همه از آن راضی بودند. او در ادامه گفت پروژه جدید DeversiFi  نیز در همین مسیر قدم گذاشته و قصد دارد دنیای غیرمتمرکز را به طور وسیع تر در جامعه کریپتو گسترش دهد.

طبق بیانیه بیتفینکس؛ تمام دیتای صرافی اتفینکس تا ماه سپتامبر امسال به بیتفینکس منتقل خواهد شد و بعد این صرافی از دسترس خارج خواهد شد. در همین مدت هم DeversiFi قابلیت های جدید خود را پیاده سازی خواهد کرد.

در این مدت باید منتظر بود تا دید این کمپانی واقعا یک صرافی غیرمتمرکز طراحی کرده است و هیچ واسطه و نیاز به اعتماد به شخص ثالثی وجود دارد یا خیر. کمپانی بیتفینکس علاوه بر پروژه اتفینکس؛ اولین ارز با ثبات قیمتی یعنی تتر را روانه بازار کرده است و فعالیت بلند مدتی در حوزه کریپتو دارد.

 

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا