اطلاعیه صرافی

احراز هویت در صرافی بیت گت اجباری شد؛ کاربران چه اقداماتی انجام دهند؟

صرافی بیت گت (Bitget) در روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد از سیاست‌های شدیدتری برای احراز هویت (KYC) کاربرانش استفاده کند. در نتیجه، کاربران جدید و قدیمی این صرافی از این به بعد باید احراز هویت سطح یک آن را به اتمام برسانند و علاوه بر ارائه یک سند هویتی دولتی، احراز هویت چهره خود را هم انجام دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از دبلاک، بیت گت اعلام کرده است که از اول سپتامبر (۱۰ شهریور)، کاربرانی که به تازگی در آن ثبت نام می‌کنند، باید KYC سطح یک را برای سپرده‌گذاری و معامله دارایی‌های دیجیتال انجام دهند. Bitget تاکید کرده است:

این اقدام برای مطابقت با الزامات قانونی بین‌المللی و ایجاد یک محیط امن برای معامله ارزهای دیجیتال انجام می‌شود.

علاوه بر این، کاربرانی که قبل از ۱ سپتامبر (۱۰ شهریور) در بیت گت ثبت‌ نام کرده‌اند، باید تا قبل از ۱ اکتبر (۹ مهر) KYC سطح یک را انجام دهند. در غیر این صورت، آن‌ها فقط می‌توانند سرمایه‌های خود را برداشت کنند، سفارش‌هایشان را لغو کنند و پوزیشن‌های معاملاتیشان را ببندند.

در احراز هویت سطح یک، کاربران بیت گت باید یک سند هویتی دولتی را به این صرافی ارائه کنند و احراز هویت چهره را هم انجام بدهند. طبق اظهارات بیت گت این فرآیند حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

گسترش احراز هویت در بین صرافی‌های ارز دیجیتال

تصمیم جدید Bitget برای اجباری کردن احراز هویت زمانی صورت گرفته که این صرافی به دنبال گسترش خود در سراسر جهان است. برای مثال، بیت گت در ماه آوریل (فروردین) از یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر بین‌المللی رونمایی کرده بود که قرار است با ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه روی قاره آسیا تمرکز کند.

این پلتفرم در ماه جولای (تیر) هم پلتفرم وام‌دهی خود را راه‌اندازی کرد تا به کاربرانی خدمت‌رسانی کند که به دنبال ابزارهای جایگزین برای تامین مالی از طریق دارایی‌های دیجیتال هستند.

همان طور که پیش از گزارش دادیم، صرافی کوکوین (KuCoin) هم در ماه جولای (تیر) احراز هویت خود را اجباری کرد و هشدار داد که عدم رعایت آن‌ باعث می‌شود معامله‌گران با محدودیت‌های خاصی مواجه شوند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل ایالت نیویورک، از KuCoin شکایت و ادعا کرد که این صرافی به عنوان یک کارگزار یا فروشنده اوراق بهادار و کالاهای ثبت‌نشده عمل می‌کند.

صرافی بای‌بیت (Bybit) هم در ماه مه (اردیبهشت) اعلام کرده بود که قصد دارد رویکرد سخت‌گیرانه‌تری را در پیش بگیرد و احراز هویت را برای همه خدمات خود اجرا کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا