اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

اکسچنج بیت هامب (Bithumb) جزئیات کامل هک اخیر خود را فاش کرد!

بیت هامب (Bithumb)، اکسچنج ارز دیجیتال کره جنوبی است که با حمله هک کاملا آشناست. این اکسچنج با توجه به اتفاق اخیر روش های مقابله با حمله های هک را توسعه داد. در واقع این اکسچنج در حفظ منافع مشتریان در چنین رویدادهایی باتجربه شده است.

برای شفاف سازی، بیت هامب “میزان آسیب” را منتشر کرده است که دقیقا مشخص می‌کند در آن زمان چه مقدار از ارزهای مسروقه تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. خبر خوب این است که میزان حمله از آن چیزی که فکر می کنید کمتر است. ارز دیجیتال کمتری نسبت به گزارش اولیه به سرقت رفته است. یکی از دلایل آن سرعت واکنش اکسچنج بیت هامب به این حمله می‌باشد. بیت هامب افزود:

دلیل اصلی این آسیب ناشی از مشارکت مداوم، پشتیبانی و همکاری اکسچنج ها و موسسات ارز دیجیتال در سراسر دنیاست. همچنین عکس العمل سریع ما به این حمله سایبری نیز آسیب های کلی را کاهش داد. این عمل شامل انتقال ارزهای دیجیتال از کیف پول داغ به کیف پول سرد بود.

نمودار بیت کوینجدول منتشر شده توسط بیت هامب نشان می‌دهد که ۱۱ ارز دیجیتال در معرض این حمله قرار گرفته‌اند. بیت هامب همچنین قول داده است که پول مالباختگان را برگرداند و خسارت ها را جبران کند.

عکس العمل سریع بیت هامب به این اتفاق، تمایل آنها به موفقیت در این صنعت را نشان می‌دهد. اغلب مشاهده می‌کنیم که اکسچنج ها تحت فشارهای هک از هم می‌پاشند. این امر علاوه بر آسیب رساندن به صنعت، باعث ترس مشتریان از سرمایه گذاری در اکسچنج می‌شود. بدون شک در آینده ای نزدیک، هک کردن به تاریخ خواهد پیوست و دیگر وجود نخواهد داشت. در حال حاضر سایر اکسچنج ها باید از نحوه برخورد بیت‌هامب با حمله هک درس هایی بیاموزند. البته در وهله نخست هک نباید رخ دهد اما اگر این اتفاق افتاد اکنون به آنها بستگی دارد تا از این امر درس های زیادی یاد بگیرند و مطمئن شوند این حمله ها دیگر رخ نخواهد داد.

منبع
cryptodaily

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا