اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

موسس لایت کوین: هک شدن اکسچنج‌ها به معنی هک شدن ارزهای دیجیتال نیست!

چارلی لی موسس لایت کوین در مصاحبه ای بیان کرد، هک اخیر اکسچنج بیت هامب (Bithumb) در اساس و زیرساخت (فاندمنتال) بیت کوین تاثیری نخواهد داشت.

به گفته وی این کاهش قیمت تنها عکس العمل بازار در مورد خبر اخیر است و این مسئله امری عادی و همیشگی است. همانطور که دزدی بانک‌ها بر قیمت طلا تاثیری نباید داشته باشد، هک اکسچنج نیز تاثیر چندانی بر زیرساخت بیت کوین نمی‌گذارد.

اگر اکسچنج ها به درستی از کوین ها حفاظت نکنند و هک شوند، در واقع در زیرساخت ارزی که به سرقت رفته تغییری ایجاد نشده است.

چارلی لی با توجه به هک اخیر بیان کرد، اکسچنج‌ها در پی کشف و یافتن راهی برای حفاظت بهتر از دارایی های مشتریان می‌باشند. این فرایند همچنان در حال توسعه است، اما هنوز ضعف های زیادی را باید برطرف کنند. وی همچنین از تغییرات الگوی عملکرد بیت کوین به عنوان سرمایه شخصی صحبت کرد و اذعان داشت مردم باید از ارزهای دیجیتال خود بسیار قوی تر از روش های سنتی حفاظت کنند.

با توجه به کاهش ۶۰-۷۰ درصدی بیت کوین در طی سال گذشته، بیت کوین روند خوبی پیش رو دارد. وی معتقد است شبکه بیت کوین طی سال‌های گذشته بسیار قوی‌تر شده است. قیمت اخیر بیت کوین ظاهرا از رشد و توسعه اصلی خود خارج شده است و پیش بینی می‌شود که قیمت آن به زودی افزایش خواهد یافت.

در این مصاحبه چارلی لی همچنین گفت بازار در حال حاضر در وضعیت کساد قرار دارد، اما دقیقا مشخص نیست که این وضع تا چه زمانی باقی خواهد ماند، ممکن است ۳ تا ۴ سال و یا تنها یک روز در این وضعیت بماند:

من در این صنعت حدود ۷ تا ۸ سال کار کرده ام و بازارهای خرسی (کاهش قیمت سهام و رکود در اوضاع اقتصادی) زیادی را دیده ام که سه تا چهار سال باقی مانده‌اند. بازار ارز دیجیتال هم می‌تواند سه تا چهار سال و یا فقط یک روز کساد باقی بماند.

اکسچنج بیت‌هامب در ۱۹ ژوئن هک شد و ارزهای دیجیتالی با ارزش ۳۰ میلیون دلار به سرقت رفت. این اکسچنج بعد از این اتفاق واریز و برداشت‌ها را معلق کرده است. طبق گزارش سایت Coinmarketcap، حجم مبادلات (تریدینگ) بیت‌هامب از ۳۷۴ میلیون به ۲۳۶ میلیون دلار رسیده است و این اکسچنج از رتبه ششمین اکسچنج بزرگ با مبادلات بالا به هفتمین رتبه انتقال یافته است.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا