اخبار بیت کویناستخراج

شرکت بیت‌مین از ۲ ماینر پرچمدار S21 و S21 Hydro رونمایی کرد

شرکت بیت مین (Bitmain)، روز گذشته در اجلاس جهانی استخراج دیجیتال (WDMS) در هنگ کنگ از دو ماینر Antminer S21 و S21 Hydro ASIC رونمایی کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف، هش ریت Antminer S21 بالغ بر ۲۰۰ تراهش در ثانیه است و بازدهی ۱۷.۵ ژول در هر تراهش دارد. S21 Hydro ASIC نیز هش ریتی بالغ بر ۳۳۵ تراهش در ثانیه و ۱۶ ژول در هر تراهش بازدهی دارد که با توجه به اینکه تا همین اواخر، بیشتر ماینرهای ایسیک (ASIC) بازدهی بالاتر از ۲۰ ژول در هر تراهش داشتند، حائز اهمیت است.

با تداوم رشد قیمت برق و نزدیک بودن هاوینگ بیت کوین، بازدهی دستگاه‌های ایسیک به یکی از نکات قابل توجه برای استخراج‌کنندگان تبدیل شده است و بسیاری نیز در حال مهاجرت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر هستند.

توییت بیت مین
منبع: توییتر

ماینرهای بیت کوین متمرکز بر بازدهی و انرژی‌های تجدیدپذیر

توسعه پایدار صنعت استخراج یکی از موضوعات اصلی بود که در اجلاس جهانی استخراج دیجیتال در رابطه با آن صحبت شد. در افتتاحیه این اجلاس، اعضای شرکت‌های تراولف (Terraulf)، کور ساینتیفیک (Core Scientific)، کلین اسپارک (CleanSpark) و آیریس انرجی (Iris Energy) دیدگاه‌های خود را در مورد اهمیت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر پس از هاوینگ سال آتی به اشتراک گذاشتند.

نظر خان (Nazar Khan)، مدیر عملیات شرکت تراولف در این رابطه گفت:

تغییر بزرگی در نحوه تولید انرژی با تمرکز بر کاهش انتشار کربن در حال رخ دادن است. این امر شامل استخراج‌کنندگان بیت کوین است که از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند؛ روندی که در سراسر آمریکا به صورت گسترده در سایر صنایع هم شاهد آن هستیم. نقشی که ما داریم این است که فعالیت‌های استخراج خود را در مناطقی که از این روند پیروی می‌کنند انجام دهیم و به حمایت از کاهش انتشار کربن کمک کنیم.

هاوینگ آتی بیت کوین تاثیر قابل توجهی بر ماینرها خواهد گذاشت. پس از هاوینگ، هزینه‌ها و بدهی‌های ماینرها همچنان یکسان خواهد ماند اما میزان درآمد آنها با توجه به نصف شدن پاداش هر بلاک، به نصف کاهش می‌یابد. برای جبران این مشکل و جلوگیری از ضرر، ماینرها باید از انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتر استفاده کنند یا بازدهی دستگاه‌های خود را بالاتر ببرند.

جاستین کرمر (BMC)، بنیانگذار شرکت در رابطه با عرضه دستگاه Antminer S21 و تاثیر احتمالی آن بر صنعت ماینینگ گفت:

مدل S21 با توجه به کارایی خود، پتانسیل ایجاد تحول در چشم‌انداز استخراج کریپتو را دارد اما قابل اعتماد بودن، قیمت و در دسترس بودن آن با توجه به تاریخچه شرکت بیت مین با ابهام مواجه است. این دستگاه اساسا قدرت دو ماینر S19 100T را در یک دستگاه جمع‌ می‌کند. با وجود این، بازار رو به رشد ثابت افزار (Firmware) همراه با سیستم‌های غوطه‌ور در مایع خنک (یک مایع مخصوص دی الکتریک که گرما را از ماینر می‌گیرد)، ابزارهای بیشتری در اختیار ماینرها قرار می‌دهد تا دستگاه‌های قدیمی‌تر مثل S19 را هم سودآور نگه دارند. بنابراین، در حالی که S21 پیشرفت بزرگی به شمار می‌رود، ممکن است ماینرهای با هش ریت زیر ۱۱۰ تراهش در ثانیه کاملا از رده خارج نشوند.

کرمر در پاسخ به سوالی در رابطه با ویژگی‌های هیجان انگیز مدل جدید S21 گفت:

شخصا این که بیت مین برای مزارع استخراج سازگار با محیط زیست راهی برای کمک به کاهش انتشار کربن را فراهم می‌کند دوست دارم. با این حال، اینکه مدل‌های جدید S21 نسبت به مدل‌های S19، حدود ۳۳٪ هش ریت بیشتری ارائه می‌دهند کمی تعجب‌آور است. آیا این تصادفی است؟ من به این شک دارم و احتمالا بیانگر رویه شرکت بیت مین برای عرضه مدل‌هایی با کمی تغییر با هش ریت بیشتر است.

بیت کوین در مسیر تبدیل شدن به یک دارایی ESG است

در چند سال گذشته، بسیاری از منتقدین ادعا کرده‌اند صنعت استخراج بیت کوین به ضرر محیط زیست است و با اتکا بر انرژی‌های مبتنی بر کربن، باعث تسریع انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود. با این حال، طرفداران بیت کوین بارها تلاش کرده‌اند تا خلاف این ادعاها را ثابت کنند. آنها معتقدند بیت کوین می‌توان به یک دارایی ESG (سازگار با محیط، اجتماع و حاکمیت) تبدیل شود.

هائیتن لو (Haitian Lu)، از بنیاد سستین‌تک (Sustaintech) هنگ کنگ در این رابطه می‌گوید:

اسنخراج بیت کوین پذیرش انرژی‌های تجدیدپذیر را در بسیاری از عرصه‌ها ترویج می‌کند.

وی افزود:

در طول سال‌ها، استخراج بیت کوین کارآمدتر شده و از انرژی پاک‌تری استفاده می‌کند. تاریخ به ما می‌گوید پیشرفت انسان‌ها از یک جامعه مبتنی بر کشاورزی تا صنعتی شدن تا آینده‌ای با اقتصاد دیجیتالی شده با افزایش مصرف انرژی همراه است. آنچه که تفاوت ایجاد می‌کند، توانایی انسان در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است.

لو نیز مثل سایر سخنگویان اجلاس جهانی استخراج دیجیتال معتقد است مشارکت استخراج‌کنندگان بیت کوین با تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان برق می‌تواند منجر به بهره‌وری شبکه انرژی شود و محرک لازم برای ترویج استفاده از انرژی‌های تجدیدناپذیر را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، معرفی نسل جدید دستگاه‌های ایسیک ماینر مثل Antminer S21 باعث می‌شود ضمن افزایش سودآوری و کمک به استفاده از انرژی‌های پایدار، میزان مصرف انرژی ماینرها کاهش یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا