اخبار خارجی

بایننس توسط صرافی بیتمکس محکوم شد؛ CZ واکنش نشان داد

پس از آنکه بایننس دو پلتفرم قراردادهای آتی کریپتوی خود را معرفی کرد، بیتمکس این صرافی را متهم به کپی برداری از سیستم پیج ADL خود کرد و چانگ پنگ ژائو نیز به این اتهام واکنش نشان داد.

بایننس چندین روز پیش پتلفرم JEX را خریداری کرد. این پلتفرم در زمینه معاملات اوراق مشتقه ارز دیجیتال فعالیت می کند. پس از آن بایننس برنامه های خود در مورد معاملات قراردادهای آتی ارزهای دیجیتال، آپشن ها و دیگر محصولات مشابه را بازگو کرد.

به عنوان بخشی از برنامه “نبرد برای محصولات آتی بایننس”، رای گیری برای دو پلتفرم آتی در شبکه آزمایشی عرضه شد.

هرچند در تاریخ ۴ سپتامبر صرافی بیتمکس (BitMEX) در توییتر خاطرنشان کرد که بایننس صرفا بدون هیچ تغییر یا ایده ای، مکانیزم عدم لوریج کردن بیتمکس که قبل از بایننس عرضه کرده بود را کپی کرده است. بیتمکس پیش از بایننس به توضیح در خصوص محصولات خود پرداخته بود. بیتمکس در توییتر خود نوشت:

به بایننس در خصوص عرضه پلتفرم های آتی شبکه آزمایشی تبریک می‌گوییم. از این موضوع خوشحالیم همان قدر که ما از نوشتن اسناد خودمان لذت بردیم شما نیز از خواندن اسناد ما رضایت داشتید!

ژائو در پاسخ گفت:

شرم بر ما. درباره این موضوع متاسفم. قبل از تایید آن، فرآیند DD را فراموش کردیم (اسناد بیتمکس را نخواندیم) هرچه سریعتر اسناد خود را حذف یا اصلاح می‌شود.

بیتمکس

بایننس متهم به اقدامات ناعادلانه

دو روز قبل، بایننس “نبرد برای محصولات آتی بایننس” را عرضه و شبکه آزمایشی دو پلتفرم معاملات آتی را معرفی کرد. در این بین، بایننس صفحه ای را ایجاد کرد تا به معامله کنندگان، مکانیزم عدم لوریج خودکار (ADL) را به طور دقیق توضیح داد.

هرچند این صفحه تقریبا کلمه به کلمه مشابه با صفحه ADL بیتمکس می‌باشد که قبل از صفحه بایننس عرضه شده بود.

امروز صرافی بیتمکس در توییتر نوشت که بایننس از خواندن اسناد به اندازه نوشتن آنها توسط بیتمکس رضایت داشته است و در واقع بایننس را متهم به کپی برداری از صفحه ADL خود کرده است.

پاسخ سریع ژائو به بیتمکس

چانگ پنگ ژائو که به پاسخ دادن سریع در توییتر شناخته می‌شود، این بار نیز سریعا پاسخ این صرافی را داد و عذرخواهی کرد. اگرچه او بیان کرد که تیم بایننس در فرآیند DD، شباهت با صفحات بیتمکس را از قلم انداخته و متوجه آن نشده اند.

ژائو بیان کرد که او و تیم بایننس اسناد بیتمکس را نخوانده اند و قول داد که صفحه ADL بایننس را هرچه سریعتر حذف یا اصلاح کند.

واکنش جامعه کریپتو

بسیاری از افراد در جامعه کریپتو ناامیدی خود از اقدام بایننس را اعلام کرده و گفتند که همچین موردی را از بایننس انتظار نداشتند.

فقط یکی از کاربران خاطرنشان کرد که ژائو به فرآیند DD (پیش نویس تقاضانامه) اشاره کرده است. این کاربر گفت که اشتباه پیش آمده تقصیر بایننس نیست بلکه متوجه شرکتی است که بایننس برای همکاری در حوزه بازار اوراق مشتقه تحت اختیار خود قرار داده است.

بعضی از افراد نیز برای صداقت ژائو در خصوص تایید اشتباه پیش آمده احترام قائل شدند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا