اخبار خارجی

خبری خوش برای تریدرها؛ بایننس صرافی اوراق مشتقه کریپتو عرضه می کند

بایننس با عرضه پلتفرم اوراق مشتقه به بازار قراردادهای آتی وارد می شود. بزرگترین صرافی ارز دیجیتال روز دوشنبه بیان کرد که مالکیت صرافی JEX را به دست آورده است. JEX صرافی در سیشل می باشد. به عنوان بخشی از این قرارداد، JEX به نام Binance JEX تغییر خواهد کرد و محصولات اوراق مشتقه نظیر قراردادهای آتی، آپشن ها و قرارداهای دائم را ارائه خواهد کرد.

بایننس در حال حاضر بر روی بخش پلتفرم مربوط به خود کار کرده است. طی چندین هفته آتی، بایننس به مشتریان خود امکان می دهد تا هم بر روی پلتفرم فعلی JEX و همچنین پلتفرم جدید معامله کنند. معامله کنندگانی که بر روی این دو نسخه آزمایشی کار می کنند می توانند به پلتفرم محبوب خود رای دهند و شانس بردن ۱۰ هزار bnb را داشته باشند. طی این دوره آزمایشی، بایننس براساس بازخورد مشتریان بهترین پلتفرم را بر می گزیند. با این مالکیت بایننس می تواند تیم و توکن JEX را مدیریت کند.

سخنگوی بایننس در این خصوص بیان کرد:

ما فکر می کنیم که رقابت آزاد راهی عالی برای آزمایش قابلیت استفاده محصولات باشد. طی این رقابت، امیدواریم این دو محصول را براساس بازخورد بازار، مقیاس پذیری و طراحی مدل نقدینگی به طور کامل بازبینی کنیم. این کار به تصمیم گیری نهایی کمک می کند.

طبق اطلاعات منتشر شده این صرافی همچنین جفت های بیت کوین دائمی مبادلاتی خود را در برابر تتر توسعه داده است.

The Block در ماه فوریه گزارش داده بود که بایینس وارد بازار مشتقات خواهد شد. اطلاعات بیشتر در این خصوص در ماه می منتشر شد و بیانگر آن بود که این صرافی قصد دارد تا مبادلات قراردادهای دائم را عرضه کند و با بیتمکس رقابت کند. بیتمکس نیز یکی از صرافی های بزرگ و پیشگام در این حوزه می باشد.

رقابت شدید

بایننس با عرضه پلتفرم اوراق مشتقه خود در حال ورود به یکی از داغ ترین بازارها در حوزه تریدینگ ارز دیجیتال است. صرافی های دربیت (Deribit) و بیتمکس با حضور در این نوع بازار با افزایش حجم معاملات مواجه شده اند به طوریکه صندوق بیمه بیتمکس از ابتدای سال ۲۰۱۹ با  افزایش بیش از ۵۰ درصد به ۳۱,۳۰۰ بیت کوین رسیده است.

همچنین دربیت تسلط ۹۵ درصد کل بازار آپشن های ارز دیجیتال را در اختیار دارد. CoinFLEX که در قراردادهای آتی فیزیکی فعالیت دارد به تازگی ۱۰ میلیون دلار سرمایه کسب کرده و برای تقویت سهم بازار خود یک برنامه تشویقی در بازار ایجاد کرده است.

سخنگوی بایننس همچنین بیان کرد که این صرافی قصد دارد به تا مسایل رایج در بازار مشتقات کریپتو نظیر تاخیر بالا، بار اضافی و مکانیسم کنترل ریسک ضعیف و همچنین برخی مشکلات در صرافی بیتمکس بپردازد.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا