اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

بیت پی، ارائه‌دهنده خدمات پرداخت رمزارز، از شبکه لایتنینگ پشتیبانی می‌کند

بیت پی (BitPay)، ارائه‌دهنده خدمات پرداخت رمزارز، پشتیبانی از شبکه لایتنینگ، راهکار مقیاس‌پذیری لایه ۲ بیت کوین را آغاز کرد. این پشتیبانی تراکنش‌های سریع‌ و ارزان‌ بیت کوین را برای کاربران ممکن می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتواسلیت، تونی گالیپی (Tony Gallippi)، یکی از بنیانگذاران بیت پی، در اطلاعیه‌ای پشتیبانی این ارائه‌دهنده از شبکه لایتنینگ را اعلام کرد و گفت:

پشتیبانی بیت پی از شبکه لایتنینگ انتخاب‌های بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و پرداخت با استفاده از فناوری بلاکچین را برای تجار تسهیل می‌کند.

شبکه لایتنینگ یک راهکار لایه ۲ مبتنی بر بلاکچین بیت کوین است که با پردازش تراکنش‌ها به صورت آف‌چین و خارج از شبکه اصلی، بار را از شبکه بیت کوین برمی‌دارد و مقیاس‌پذیری شبکه را افزایش می‌دهد. تراکنش‌های انجام شده از طریق شبکه لایتنینگ سریع‌ و بسیار ارزان هستند.

با افزودن شبکه لایتنینگ به BitPay، تجار اکنون می‌توانند تراکنش‌ها را از طریق کیف‌پول‌هایی مانند استرایک (Strike) و کش‌اپ (CashApp) که از شبکه لایتنینگ پشتیبانی می‌کنند، دریافت نمایند.

شایان ذکر است که تجاری که از BitPay برای دریافت تراکنش لایتنینگ نیازی به اعمال تغییر در تنظیمات ندارند. اما اپلیکیشن کیف‌پول بیت‌پی هنوز از شبکه لایتنینگ پشتیبانی نمی‌کند.

گامی دیگر به سوی پذیرش همگانی

در همین حال، مایکل رلیچ (Michael Relich)، مدیرعامل یک برند معروف پوشاک، اعلام کرد که پرداخت‌های بیت پی از طریق شبکه لایتنینگ را می‌پذیرد. وی در این رابطه گفت:

شبکه لایتنینگ بیت کوین پرداخت‌های آنی و ارزان را برای مشتریان ما ممکن می‌کند خرید از فروشگاه آنلاین ما را برای هولدرهای بیت کوین تسهیل می‌کند.

ارزش کل بیت کوین‌های قفل شده در شبکه لایتنینگ در اواخر ماه فوریه (اسفند) از ۱۳۰ میلیون دلار فراتر رفت و این رقم اکنون به بیش از ۱۶۲ میلیون دلار رسیده است.

با این حال، علیرغم رشد قابل توجه در سال ۲۰۲۱، هنوز هم پذیرش شبکه لایتنینگ راه زیادی در پیش دارد. پشتیبانی شرکت‌هایی چون بیت پی به این موضوع کمک می‌کند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا