اطلاعیه صرافی

صرافی بیترکس گلوبال تعطیل می‌شود

صرافی بیترکس گلوبال (Bittrex Global) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد طی هفته‌های آتی به اکثر فعالیت‌های مبادلاتی و معالاملاتی خود پایان خواهد داد. تمام معاملات این پلتفرم در ۴ دسامبر (۱۳ آذر) غیرفعال خواهد شد. پیش از این در ماه می (اردیبهشت) شعبه آمریکایی بیترکس برای ورشکستگی فصل ۱۱ اقدام کرده و فعالیت خود را متوقف کرده بود.

به نقل از کریپتواسلیت، در اطلاعیه صرافی بیترکس گلوبال آمده است:

با کمال تاسف اعلام می‌کنیم بیترکس گلوبال تصمیم گرفته است فعالیت‌های خود را متوقف کند. این تصمیم به آسانی گرفته نشده است و ما آزردگی خاطر مشتریان ارزشمندمان را درک می‌کنیم.

بر اساس این اطلاعیه، تمام فعالیت‌های معاملاتی بیترکس در تاریخ ۴ دسامبر (۱۳ آذر) ساعت ۱۸:۰۰ به وقت UTC (۲۱:۳۰ به وقت تهران) متوقف خواهد شد و قراردادهای آن به پایان خواهد رسید.

به گفته بیترکس پس از این تاریخ تنها قابلیت برداشت دارایی‌ها وجود خواهد داشت. همچنین، امکان برداشت دارایی‌ها در قالب دلار آمریکا وجود ندارد و کاربرانی که مایل به برداشت هستند باید موجودی خود را پیش از ۴ دسامبر به یورو یا ارز دیجیتال تبدیل کنند.

هیچ مهلتی برای برداشت دارایی‌ها تعیین نشده است. با این حال، بیترکس از مشتریان خود درخواست کرده است هر چه سریع‌تر دارایی خود را برداشت نمایند.

صرافی بیترکس خاطرنشان کرد به کار سایر عملیات‌ و سرویس‌های خود نیز پایان خواهد داد و برنامه ارجاع و تمام تبلیغات خود را متوقف خواهد کرد. همچنین، این صرافی از مشتریان خود خواست به هیچ وجه دارایی دیجیتال واریز نکنند و نسبت به از دست رفتن واریزی‌های جدید هشدار داد.

شعبه آمریکایی بیترکس در ماه آوریل (فرردین) اعلام کرد به‌دلیل چالش‌های نظارتی و قانونی در این کشور، فعالیت‌های خود را متوقف خواهد کرد. با این حال، این صرافی در ماه می اعلام ورشکستگی کرد. البته بیترکس در آن زمان اعلام کرد این ورشکستگی بر شعبه گلوبال تاثیری نداشته و همچنان به فعالیت جهانی خود ادامه خواهد داد.

به نظر می‌رسد وضعیت بیترکس در ماه‌های اخیر بر شعبه گلوبال آن نیز تاثیر گذاشته باشد. همانطور که گزارش دادیم، این صرافی در ماه آگوست بر سر پرداخت جریمه ۲۴ میلیون دلاری با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به توافق رسید.

کاهش حجم معاملات نیز ممکن است یکی از دلایل تعطیلی صرافی بیترکس باشد. بر اساس داده‌های کوین گکو (CoinGeko)، در حال حاضر متوسط حجم معاملات روزانه صرافی بیترکس گلوبال ۵.۱ میلیون دلار است؛ در حالی که دو سال پیش این رقم از ۱۴۱ میلیون دلار فراتر رفته بود.

علاوه بر این، دادگاه ورشکستگی، انحلال شعبه آمریکایی بیترکس را در پایان ماه اکتبر (مهر) تصویب کرد که این موضوع احتمالا بر ادامه فعالیت‌های جهانی این صرافی هم اثرگذار بوده است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا