اطلاعیه صرافی

صرافی بیترکس برای ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد

صرافی بیترکس (Bittrex) در روز گذشته برای اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ اقدام کرده، اما همچنان با اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مواجه است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌دسک، صرافی بیترکس (Bittrex) در ۹ مه (۱۸ اردیبهشت) در ایالت دلاور (Delaware) ایالات متحده اعلام ورشکستگی کرد. این صرافی چند ماه قبل با شکایت SEC مواجه شده بود و اعلام کرده بود که قصد دارد فعالیت‌های خود در این کشور را متوقف کند.

بیترکس در پرونده خود اعلام کرده که احتمالا بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ طلبکار دارد و بدهی‌ها و دارایی‌های آن به ۵۰۰ میلیون دلار تا ۱ میلیارد می‌رسد.

گفتنی است که شعبه آمریکایی صرافی بیترکس در سال ۲۰۲۳ با مشکلات زیادی مواجه شده و ۸۰ نفر از کارمندان خود را در ماه فوریه (بهمن) اخراج کرده بود. این صرافی در مارس (اسفند ۱۴۰۱) هم اعلام کرده بود که تا پایان آوریل (فروردین) تمام فعالیت‌هایش در آمریکا را متوقف می‌کند. با این حال، مشکلات مذکور تأثیری روی شعبه غیرآمریکایی آن، یعنی بیت‌رکس گلوبال (Bittrex Global) نداشته است.

SEC در اواسط ماه آوریل (فروردین) از بیت‌رکس به اتهام اداره یک بورس اوراق بهادار ملی، کارگزاری و آژانس تسویه وجوه شکایت کرده بود. این آژانس از بیل شیهارا (Bill Shihara)، مدیرعامل سابق بیترکس و بیترکس گلوبال، هم شکایت کرده است. الیور لینچ (Oliver Linch)، مدیرعامل فعلی بیت‌رکس گلوبال، اعلام کرده این صرافی قصد دارد با اتهامات SEC مبارزه کند؛ اما روند ورشکستگی آن ممکن است این مسئله را دشوارتر کند.

بیت‌رکس جدیدترین شرکتی است که در صنعت ارزهای دیجیتال اعلام ورشکستگی کرده و به صرافی اف ‌تی‌ اکس (FTX)، سلسیوس (Celsius)، وویجر (Voyager) و بلاک‌ فای (BlockFi) پیوسته است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا