اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناطلاعیه صرافیتحلیل اقتصادی

ویجر دیجیتال اعلام ورشکستگی کرد؛ سریال‌ ورشکستگی‌ها چه تاثیری بر بازار رمزارز دارد؟

در ادامه سریال ورشکستگی پلتفرم‌های رمزارزی شرکت ویجر دیجیتال هم اعلام ورشکستگی کرد. این شرکت یکی از بزرگترین طلبکاران تری اروز کپیتال است که از اجرای تعهدات خود باز مانده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ، شرکت ویجر دیجیتال (Voyager Digital) در یک بیانیه مطبوعاتی در آخرین ساعات روز سه‌شنبه، «ورشکستگی فصل ۱۱» اعلام کرد و اظهار داشت روند تغییر ساختار شرکت برای انجام تعهدات خود در قبال طلبکاران و مشتریان را آغاز کرده است. وُیِجر دیجیتال یکی از وام دهندگان اصلی به شرکت تری اروز کپیتال (3AC) بود که اخیرا از اجرای تعهدات خود بازماند و طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین، اعلام ورشکستگی کرد.

اعلام «ورشکستگی فصل ۱۱» به یک شرکت این امکان را می‌دهد که همزمان با تغییر ساختار خود برای اجرای تعهدات خود به طلبکاران و مشتریان، به فعالیت خود ادامه دهد. این تجدید ساختار تحت نظر مراجع قانونی انجام می‌گیرد تا در آن حقوق طلبکاران در اولویت قرار گیرد.

ویجر اعلام کرده است که بیش از ۱۱۰ میلیون دلار پول نقد و دارایی‌های رمزارزی را برای پشتیبانی از شرکت طی فرآیند فصل ۱۱ در اختیار دارد. همچنین بیش از ۳۵۰ میلیون دلار پول نقد در بانک تجاری متروپولیتن در حساب اختصاص یافته به مشتریان و ۱.۳ میلیارد دلار دارایی رمزارزی در پلتفرم خود در اختیار دارد. ویجر اعلام کرد از تری اروز کپیتال بیش از ۶۵۰ میلیون دلار طلب معوقه دارد و «فعالانه در حال پیگیری همه راه‌حل‌های موجود» از جمله طی مراحل دادگاه برای بازیابی وجوه خود از 3AC است.

ویجر اعلام کرد که طرح بازسازی پیشنهادی برای بازگرداندن دسترسی حساب به مشتریان در نظر گرفته شده است. بر اساس این طرح، مشتریانی که رمزارز در حساب‌های خود دارند، ترکیبی از دارایی‌های خود به صورت رمزارز، درآمد حاصل از بازیابی 3AC، سهام عادی در شرکت تازه سازمان‌دهی‌شده ویجر و توکن‌ ویجر دریافت خواهند کرد.

سلسیوس وثیقه وام خود از میکردائو را باز هم افزایش داد

همانطور که در گزارش پیشین میهن بلاکچین اطلاع‌رسانی شد پلتفرم سلسیوس حدود سه هفته قبل برداشت دارایی کاربران از پلتفرم خود را به حالت تعلیق در آورد و افزایش وثیقه و بازپرداخت وام سنگین خود از میکردائو را آغاز کرد. در گزارش دیروز میهن بلاکچین دیدیم که سلسیوس با بازپرداخت ۱۴۲ میلیون دلار از این وام، حد قیمت بیت کوین برای لیکویید شدن وثیقه‌این وام را تا ۵۰۰۰ دلار کاهش داده است. امروز هم خبر رسید که سلسیوس ۴۰.۸ میلیون دلار دیگر از این وام را بازپرداخت کرده است و در حال حاضر قیمت بیت کوین برای لیکویید شدن این وام ۲٬۷۲۲ دلار است. به این ترتیب می‌توان گفت وثیقه سلسیوس در میکردائو در حال حاضر حاشیه امنیت بسیار خوبی دارد.

شرایط وام دریافتی سلسیوس از میکردائو
شرایط وام دریافتی سلسیوس از میکردائو؛ منبع: توییتر

اما نباید تصور کرد که امنیت وثیقه این وام به معنای پایان مشکلات سلسیوس است. گزارش theblock نشان می‌دهد مذاکرات FTX، صرافی سم بنکمن فرید، با سلسیوس پس از بررسی وضعیت مالی سلسیوس با بن‌بست مواجه شده است. شرکت سلسیوس در حال حاضر بیش از ۲ میلیارد دلار بدهی دارد و به نظر می‌رسد «کمک» به سلسیوس، مانند تفاهم FTX با بلاکفای، جذابیت اقتصادی چندانی نداشته است.

طی هفته‌های گذشته علاوه بر شرایط بسیار منفی در اقتصاد کلان، شرایط درون فضای کریپتو هم به طرز کم سابقه‌ای منفی بوده است و ورشکستگی‌های سریالی سلسیوس، تری اروز کپیتال، ویجر، مسدود کردن برداشت‌ها توسط کوین‌فلکس (CoinFlex) و کوین‌لون (CoinLoan) باعث «فروش اجباری» بیت کوین و اتر از سوی موسسات مختلف بدهکار شده است، به‌طوری که RSI ماهانه بیت کوین به کم‌ترین سطح تاریخی خود رسیده است. ماریون لابور (Marion Laboure) و گالینا پوزدنیاکووا (Galina Pozdnyakova)، دو تن از تحلیل‌گران دویچه بانک معتقدند:

سقوط آزاد کریپتو می‌تواند به دلیل پیچیدگی سیستمی و درهم‌تنیدگی پروژه‌ها و پلتفرم‌های مختلف ادامه یابد.

منبع
cryptobriefingtheblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا