اخبار خارجی

سلسیوس با بازپرداخت ۱۴۲ میلیون دلار بدهی، حد لیکویید شدن وثیقه‌های خود را به ۵۰۰۰ دلار رساند

گزارش‌ها حاکی از آن است که پلتفرم وام‌دهی سلسیوس (Celsius)‌ از ابتدای ماه جولای (تیر) حدود ۱۴۲.۸ میلیون دلار از بدهی خود را به پروتکل میکر بازپرداخت کرده است. با این اقدام قیمت لیکوییدشدن وثیقه پلتفرم وام‌دهی کریپتو سلسیوس در وام بیت کوین خود به کمتر از ۵۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، سلسیوس از ابتدای ماه جاری بخش قابل توجهی از بدهی زیاد خود به پروتکل میکر را بازپرداخت کرده است. این موضوع بیانگر آن است که این پلتفرم وام‌دهی کریپتو در بحبوحه شایعات مبنی بر ورشکستگی و بدهی زیاد خود، در صدد جلوگیری از فروپاشی کامل بوده است.

طبق گزارش DeFi Explorer، از تاریخ ۱ جولای (۱۰ تیر) تاکنون، سلسیوس طی ۴ تراکنش مختلف، ۱۴۲.۸ میلیون دلار استیبل کوین دای را بازپرداخت کرده است. این پلتفرم وام‌دهی کریپتو هم‌چنان ۸۲ میلیون دلار به میکر بدهی دارد. از ۱.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری، این پلتفرم در حال حاضر با ۶۶۷.۲ میلیون دلار ضرر مواجه است.

با توجه به بازپرداخت وام‌ها، قیمت لیکوییدشدن وثیقه سلسیوس در وام رپد بیت کوین خود به ۴۹۶۶ دلار کاهش یافته است. پس از آنکه سلسیوس در تاریخ ۴ جولای (۱۳ تیر) و ساعاتی پس از پرداخت ۵۰ میلیون دای، پرداخت ۶۴ میلیون DAI دیگری را منتشر کرد، قیمت لیکوییدشدن این پلتفرم وام‌دهی کریپتو تقریبا ۵۰٪ کاهش یافت.

توییت WatcherGuru در خصوص پلتفرم وام‌دهی سلسیوس
منبع: Twitter

سلسیوس از شرکت‌های کریپتو محسوب می‌شود که پس از شرایط نامساعد بازار و ضررهای هنگفت در وضعیت‌های معاملاتی مختلف، در آستانه ورشکستگی و عدم توان بازپرداخت بدهی‌های خود قرار گرفته است. این شرکت در اواسط ماه ژوئن به دلیل شرایط نامساعد بازار، برداشت‌ها را متوقف کرد و پس از آن، مشاور حقوقی جدید به منظور ارائه مشاوره در خصوص بازسازی پلتفرم خود استخدام کرد. پس از آن گزارشاتی مبنی بر این موضوع منتشر شد که بانک گلدمن ساکس به دنبال خرید دارایی‌های سلسیوس بوده است.

علی‌رغم مسائل مرتبط با نقدینگی و نشانه‌هایی مبنی بر فروپاشی قریب‌الوقوع سلسیوس، این پلتفرم هم‌چنان تا هفته گذشته به پرداخت پاداش‌ها پرداخته است. اگرچه کاربران سلسیوس هم‌چنان پاداش‌های خود را دریافت می‌کردند، اما به دلیل موانع و مشکلات مرتبط با نقدینگی نمی‌توانستند پاداش‌های خود را برداشت کنند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا